Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Policjantki ze Śremu uratowały życie mężczyźnie

W dniu 10 kwietnia 2021 r. około godz. 20.00 dyżurny śremskiej Policji otrzymał dramatyczne zgłoszenie z informacją o możliwej próbie samobójczej mężczyzny. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwuosobowy patrol policyjny, w składzie sierż. sztab. Karolina Kojda oraz sierż. Karolina Śliwińska.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariuszki wraz z rodziną dokonały przeszukania zabudowań w obrębie posesji. Za jednym z budynków gospodarczych zauważono zdesperowanego mężczyznę, który zdążył wykonać swój zamiar. Przy natychmiastowej reakcji policji oraz rodziny udało się wyswobodzić desperata, który nie dawał oznak życia. Policjantki rozpoczęły błyskawicznie akcję ratunkową, mającą na celu przywrócenie podstawowych funkcji życiowych, po upływie kilku minut udało się je przywrócić. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe.  Następnie mężczyzna przetransportowany został do Szpitala Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie.

Wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zdecydowana i przytomna postawa policjantek, współpraca z rodziną poszkodowanego oraz szybko podjęta akcja ratunkowa spowodowały, że interwencja zakończyła się sukcesem.

Policjantki – sierż.sztab. Karolina Kojda oraz sierż. Karolina Śliwińska, które uratowały życie mężczyźnie, na co dzień pełnią służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.