|

Śrem: Zatrzymany 27-latek był poszukiwany, posiadał amfetaminę i…

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 27-latka, który był poszukiwany przez prokuraturę i posiadał amfetaminę. Wszystko też wskazuje na to, że kierował samochodem marki Audi A3 będąc pod wpływem tego narkotyku. Mężczyzna usłyszał już zarzut, został przesłuchany i przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach. A cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

28 stycznia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w związku z działaniami SMOG, pełnili służbę w Śremie na ul. Al. Solidarności. Około godz. 10.30 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi A3, bowiem pojazd ten miał przednie boczne szyby oklejone folią, co niewątpliwie ograniczało kierującemu widoczność. A przednie i przednie boczne szyby pojazdów powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%.

Podczas kontroli i sprawdzenia w policyjnym systemie funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi, 27-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla, który obecnie przebywa na terenie małej wioski w gminie Książ Wielkopolski, jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szamotułach. Poza tym okazało się, że 27-latek w kieszeni kurtki miał 30 gramów amfetaminy. W rozmowie z policjantami powiedział też, iż zażył ten narkotyk.

W tych okolicznościach mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, została mu też pobrana krew do badań i trafił do policyjnego aresztu.

Jak na razie 27-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Dziś, policjanci przewieźli go również do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.