Remontując klientowi dom, dodatkowo ukradł jego narzędzia

Remontując klientowi dom, dodatkowo ukradł jego narzędzia
Remontując klientowi dom, dodatkowo ukradł jego narzędzia
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Zarzuty kradzieży i przywłaszczenia powierzonych narzędzi usłyszał 42-letni złodziej. Mężczyzna najpierw remontował dom w gminie Śrem, a później ukradł z niego narzędzia i przywłaszczył sobie narzędzia pożyczone mu przez właściciela posesji. Na szczęście zdecydowana większość utraconego mienia wróciła do pokrzywdzonego, a amator cudzej własności odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W czerwcu br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o przywłaszczeniu i kradzieży różnych narzędzi wartości 3300 złotych z domu w gminie Śrem.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że 42-letni śremianin najpierw remontował dom mieszkańcowi gminy Śrem, a później pożyczył od niego różne elektronarzędzia, których nie chciał oddać. Poza tym, przy tej okazji, ukradł też część elektronarzędzi.

Amator cudzej własności skradzione i przywłaszczone mienie przekazywał różnym osobom. Część policjanci znaleźli w lombardzie. Tam zastawiły i sprzedały je osoby, które nie wiedziały, że elektronarzędzia zostały skradzione. Jedną z nich był znajomy 42-letniego złodzieja, któremu amator cudzej własności powiedział, że narzędzia dostał na poczet wypłaty z budowy, na której pracuje. Kolejną kobieta, która najpierw kupiła od 42-latka wkrętarkę wraz z baterią oraz ładowarką, a później okazało się, że sama potrzebuje pieniędzy, więc sprzedała to w lombardzie.

Na szczęście zdecydowana większość utraconego mienia wróciła do pokrzywdzonego, a amator cudzej własności usłyszał zarzuty, do których się przyznał i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.