Remontując klientowi dom, dodatkowo ukradł jego narzędzia
|

Remontując klientowi dom, dodatkowo ukradł jego narzędzia

Zarzuty kradzieży i przywłaszczenia powierzonych narzędzi usłyszał 42-letni złodziej. Mężczyzna najpierw remontował dom w gminie Śrem, a później ukradł z niego narzędzia i przywłaszczył sobie narzędzia pożyczone mu przez właściciela posesji. Na szczęście zdecydowana większość utraconego mienia wróciła do pokrzywdzonego, a amator cudzej własności odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W czerwcu br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o przywłaszczeniu i kradzieży różnych narzędzi wartości 3300 złotych z domu w gminie Śrem.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że 42-letni śremianin najpierw remontował dom mieszkańcowi gminy Śrem, a później pożyczył od niego różne elektronarzędzia, których nie chciał oddać. Poza tym, przy tej okazji, ukradł też część elektronarzędzi.

Amator cudzej własności skradzione i przywłaszczone mienie przekazywał różnym osobom. Część policjanci znaleźli w lombardzie. Tam zastawiły i sprzedały je osoby, które nie wiedziały, że elektronarzędzia zostały skradzione. Jedną z nich był znajomy 42-letniego złodzieja, któremu amator cudzej własności powiedział, że narzędzia dostał na poczet wypłaty z budowy, na której pracuje. Kolejną kobieta, która najpierw kupiła od 42-latka wkrętarkę wraz z baterią oraz ładowarką, a później okazało się, że sama potrzebuje pieniędzy, więc sprzedała to w lombardzie.

Na szczęście zdecydowana większość utraconego mienia wróciła do pokrzywdzonego, a amator cudzej własności usłyszał zarzuty, do których się przyznał i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.