Poszukiwani śremianie zatrzymani

Śremscy kryminalni oraz policjanci prewencji zatrzymali trzy osoby poszukiwane, które nie zgłaszały się do odbycia kar pozbawienia wolności, a skazane zostały za włamanie, oszustwo, kradzież i niealimentację. Teraz najbliższe miesiące, a nawet lata śremianie spędzą w więzieniu.

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz z Wydziału Prewencji zatrzymali w sumie trzy poszukiwane osoby, które nie zgłaszały się do odbycia, orzeczonych przez sąd, kar pozbawienia wolności.

Najpierw, 17 stycznia, kryminalni na terenie Śremu zatrzymali 34-letniego śremianina, który od października ubiegłego roku poszukiwany był listem gończym wydanym przez sąd. Mężczyzna skazany został na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

Następnie w minioną niedzielę, 23 stycznia, policjanci prewencji, również w Śremie, zatrzymali 30-letniego śremianina. Ten mężczyzna poszukiwany był na podstawie dwóch listów gończych. Pierwszy, sąd wydał, ponieważ skazany nie zgłaszał się do aresztu, aby odbyć karę jednego roku pozbawienia wolności orzeczoną za włamanie, a drugi, bowiem mężczyzna nie zgłaszał się do odbycia kary 10 miesięcy więzienia za oszustwo.

Wczoraj, 25 stycznia, kryminalni wspólnie z policjantami patrolówki w Śremie zatrzymali 51-letniego śremianina, który skazany został przez sąd za kradzież i miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Ten mężczyzna również uchylał się od odpowiedzialności i sąd wydał za nim nakaz doprowadzenia.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.