Nowa praca w zasięgu Lento.pl

Każdy, kto szukał kiedykolwiek pracy wie, iż bez Internetu się nie obejdzie! W dobie cyfryzacji zamieszczanie ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych to absolutna podstawa. Przekonali się o tym nie tylko aplikanci, ale również rekrutujący. Gdzie zatem skierować swoje pierwsze kroki? Niewątpliwie tam, gdzie najchętniej zaglądają i pracodawcy i pracownicy- czyli na Lento.pl!

Serwis Lento.pl jest serwisem ogłoszeń lokalnym, dedykowanym dla tych wszystkich, którzy chcą rozpocząć swój nowy etap w życiu zawodowym. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten serwis, ponieważ jest niebywale skuteczny, a jego rozwój zadziwia nawet największą konkurencję.

W styczniu odwiedziło Lento.pl ponad 2,5 miliona użytkowników. Dane te mówią same za siebie. Jak więc skorzystać z Lento.pl i dodać ogłoszenie o poszukiwaniu pracy? Warto kierować się poniższymi regułami.

1. Opisz co potrafisz

Dodając ogłoszenie w serwisie Lento.pl, najistotniejszym jest właściwe opisanie to co chcesz zaoferować. W przypadku poszukiwania pracy, oferujesz siebie jako pracownika, a tym samym swoje umiejętności. Kluczowym jest więc bardzo precyzyjne opisanie własnych doświadczeń, umiejętności oraz wiedzy. W opisie ogłoszenia, oprócz w/w cech, dobrze widziana jest wzmianka na temat cech Twojej osobowości. Wskaż te, które mogą pomóc ci być bardziej konkurencyjnym od pozostałych aplikujących na wybrane przez Ciebie stanowisko – np. sumienność, punktualność, odpowiedzialność etc.

2. Celowość działania

Pamiętaj, że nie ilość się liczy, a jakość. Codziennie na Lento.pl dodawanych jest tysiące nowych ogłoszeń przez pracodawców. Nie oznacza to, żebyś aplikował na każde z nich. Takie działanie znacznie utrudni Tobie życie na etapie spływania odpowiedzi mailowych, i może spowodować, iż w gąszczu wiadomości odmownych, nie zauważysz tych, które zostały wysłane przez chętnych do współpracy rekruterów. Swoją uwagę skup więc na kliku ofertach, które najbardziej odpowiadają Twoim umiejętnościom, a zdecydowanie szybciej osiągniesz zamierzony cel.

3. Bądź gotowy do działania

Każda rekrutacja kończy się rozmową o pracę. Składając CV, licz się z tym, że potencjalny pracodawca będzie podejmować próby kontaktu o różnych porach dnia. Pory te, nie koniecznie mogą być wygodne dla Ciebie. Niestety, jeśli chcesz podjąć pracę, musisz być gotowy w każdej minucie na odebranie telefonu oraz na odbycie rozmowy o pracę. Najczęściej rekruterzy dzwonią tylko raz, więc każdy nieodebrany telefon to stracona szansa na nową posadę.

4. Korzystaj z ułatwień

Ponieważ szukanie pracy to dość męczące zadanie, uprość sobie maksymalnie pracę. Lento.pl, jako nieliczny serwis internetowy, daje możliwość automatycznego dołączania CV podczas aplikowania na ofertę pracy. Dzięki temu możesz znacznie szybciej reagować na nowe ogłoszenia. Czasem bowiem jest tak, iż kto pierwszy ten lepszy. Aby skorzystać z tej pomocnej funkcji, załóż konto i dodaj do niego swoje CV. Aplikując na ogłoszenia, wystarczy byś zaznaczył opcję „dołącz swoje CV”, a dokument zostanie wysłany do rekrutera. Powodzenia!

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.