|

Wyjątkowy koncert “Śremscy Artyści Przeciwko Nienawiści” [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

W piątek, 15 marca br. w Kinoteatrze Słonko odbył się koncert “Śremscy Artyści Przeciwko Nienawiści” w ramach ogólnopolskiej akcji “Artyści Przeciwko Nienawiści”.

Koncert rozpoczął występ Studia Piosenki Melody z Julią Bartkowiak-Wojciechowską w utworze Ryszarda Rynkowskiego “Wznieś serce nad zło”.

Następnie głos zabrała Anna Szmyt-Baranowska (Dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury) oraz Adam Lewandowski (Burmistrz Śremu), którzy przypomnieli przesłanie koncertu, jak i dlaczego nienawiść, hejt są takie niebezpieczne w dzisiejszym świecie.

Śrem upamiętnił śmierć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Na scenie pojawił się także Jacek Skrzypczak – zespół KOREK sięgnął po utwór znany i związany z innym, tragicznym, gdańskim wydarzeniem, tyle, że sprzed 25 lat: Golden Life – 24.11.94. Singiel (cegiełka) do nabycia u członków zespołu oraz w Księgarni przy Rynku. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP.

Następnie rozbrzmiewała już tylko i wyłacznie muzyka, którą wykonywało ponad dwudziestu Śremskich Artystów. Usłyszeliśmy między innymi: “Dziwny jest ten świat”, “Wznieś serce nad zło”, “Sen o Victorii” “Nie pytaj o Polskę” i “Co mi Panie dasz”, ale także angielskie jak “People Help The People” czy “Civil War”.

Śremscy artyści przeciw nienawiści – lista artystów

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.