|||

Książki: Agnieszka Olejnik “Apetyt na więcej” / Natalia Kołaczek “I cóż, że o Szwecji” [KONKURS]

Lato się skończyło… Dni coraz chłodniejsze, wietrzne, deszczowe… Coraz szybciej nastaje wieczór… Ale MY mamy dla WAS słoneczne propozycje czytelnicze 😀

Pierwsza propozycja to “Apetyt na więcej” autorstwa Agnieszka Olejnik polonistki i anglistki mieszkającej w domu na skraju lasu, pod wielkimi dębami. Prowadzi bloga „Barwy i smaki mojego życia”, gdzie opowiada nie tylko o książkach, ale też o fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni i pysznych nalewkach.

Życie nie zawsze układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a szczęście kryje się w najmniej spodziewanych miejscach. Jak rozpoznać drogę, która do niego prowadzi ?

Ewa czuje, że oszukuje siebie i swojego partnera, trwając w pozornie tylko idealnym związku. Kobieta uświadamia sobie, że jedynym mężczyzną, którego naprawdę kocha, jest Andrzej. Jednak na przeszkodzie ich miłości staje ciąg nieporozumień i niedomówień. Tymczasem Klaudia, borykająca się z problemem samoakceptacji, wyrusza na poszukiwania samej siebie i znajduje szczęście w najmniej spodziewanym miejscu.

W trzeciej części bestsellerowego cyklu bohaterowie muszą zadać sobie pytanie, kim są i czego pragną, oraz zawalczyć o własne szczęście. Bo życie ma różne smaki, a sztuką jest znaleźć ten, który pokocha się najbardziej.

Kolejne propozycja “I cóż, że o Szwecji” od autorki młodego pokolenia. Natalia Kołaczek, jak pisze o sobie: Ciałem najczęściej w poznańskim bloku z wielkiej płyty, myślami wśród skandynawskich. Od 2013 roku prowadzi Szwecjoblog, gdzie serwuje zastrzyk ciekawostek o Szwecji, Szwedach i języku szwedzkim, literackich i filmowych rekomendacji. Miłośniczka kotów i Muminków. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy i śledzenia, co w Internecie piszczy.

Co to jest „syndrom Bullerbyn” ?

Jak dogadać się z małomównym Szwedem ?

Czego potrzebuje do szczęścia przeciętny mieszkaniec kraju, w którym, jak mawiają złośliwcy, lato trwa jeden dzień ?

Czy to prawda, że król Karol XVI Gustaw w trosce o środowisko naturalne zakaże swoim krajanom używania wanien ?

Jak w praktyce wygląda słynne szwedzkie równouprawnienie ?

Autorka odpowiada na te pytania, oprowadzając czytelnika po galerii utopijnych portretów jednego z najszczęśliwszych narodów Europy, w otoczeniu stereotypowych łatek i etykiet przypisywanych Szwedom, jak również pośród krytycznych przedstawień w krzywym zwierciadle. Wszystko po to, żeby lepiej poznać Szwecję i jej mieszkańców.

Czy dzieli nas coś więcej niż Bałtyk ?

 

Masz “Apetyt na więcej” ? A może chcesz się wybrać do Szwecji ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książki…

Wystarczy napisać NAM tytuł książki wraz z imieniem i nazwiskiem autora 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do poniedziałku, 16 października br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem (na stronie, facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl

Wygrały następujące osoby:

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl/
Agnieszka OlejnikApetyt na więcej“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/apetyt-na-wiecej/

Natalia Kołaczek “I cóż, że o Szwecji”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/i-coz-ze-o-szwecji/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Podobne wpisy

18 komentarzy

  1. Kłania się osoba, która polubiła stronkę jako 8900 czytelnik. 🙂 Wybieram “Apetyt na więcej” bo brakuje mi jej do kolekcji do dwóch poprzednich tomów cyklu “Wszystkie smaki życia” Agnieszki Olejnik. 🙂

    1. Książki były tylko dwie, wiec jest nie możliwością nagrodzenia z każdego portalu społecznościowego. Proszę się nie martwić, to nie koniec konkursów książkowych… a dopiero początek. Kolejny pod koniec tygodnia ZAPRASZAM serdecznie 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.