Książki: Agnieszka Olejnik “Apetyt na więcej” / Natalia Kołaczek “I cóż, że o Szwecji” [KONKURS]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Lato się skończyło… Dni coraz chłodniejsze, wietrzne, deszczowe… Coraz szybciej nastaje wieczór… Ale MY mamy dla WAS słoneczne propozycje czytelnicze 😀

Pierwsza propozycja to “Apetyt na więcej” autorstwa Agnieszka Olejnik polonistki i anglistki mieszkającej w domu na skraju lasu, pod wielkimi dębami. Prowadzi bloga „Barwy i smaki mojego życia”, gdzie opowiada nie tylko o książkach, ale też o fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni i pysznych nalewkach.

Życie nie zawsze układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a szczęście kryje się w najmniej spodziewanych miejscach. Jak rozpoznać drogę, która do niego prowadzi ?

Ewa czuje, że oszukuje siebie i swojego partnera, trwając w pozornie tylko idealnym związku. Kobieta uświadamia sobie, że jedynym mężczyzną, którego naprawdę kocha, jest Andrzej. Jednak na przeszkodzie ich miłości staje ciąg nieporozumień i niedomówień. Tymczasem Klaudia, borykająca się z problemem samoakceptacji, wyrusza na poszukiwania samej siebie i znajduje szczęście w najmniej spodziewanym miejscu.

W trzeciej części bestsellerowego cyklu bohaterowie muszą zadać sobie pytanie, kim są i czego pragną, oraz zawalczyć o własne szczęście. Bo życie ma różne smaki, a sztuką jest znaleźć ten, który pokocha się najbardziej.

Kolejne propozycja “I cóż, że o Szwecji” od autorki młodego pokolenia. Natalia Kołaczek, jak pisze o sobie: Ciałem najczęściej w poznańskim bloku z wielkiej płyty, myślami wśród skandynawskich. Od 2013 roku prowadzi Szwecjoblog, gdzie serwuje zastrzyk ciekawostek o Szwecji, Szwedach i języku szwedzkim, literackich i filmowych rekomendacji. Miłośniczka kotów i Muminków. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy i śledzenia, co w Internecie piszczy.

Co to jest „syndrom Bullerbyn” ?

Jak dogadać się z małomównym Szwedem ?

Czego potrzebuje do szczęścia przeciętny mieszkaniec kraju, w którym, jak mawiają złośliwcy, lato trwa jeden dzień ?

Czy to prawda, że król Karol XVI Gustaw w trosce o środowisko naturalne zakaże swoim krajanom używania wanien ?

Jak w praktyce wygląda słynne szwedzkie równouprawnienie ?

Autorka odpowiada na te pytania, oprowadzając czytelnika po galerii utopijnych portretów jednego z najszczęśliwszych narodów Europy, w otoczeniu stereotypowych łatek i etykiet przypisywanych Szwedom, jak również pośród krytycznych przedstawień w krzywym zwierciadle. Wszystko po to, żeby lepiej poznać Szwecję i jej mieszkańców.

Czy dzieli nas coś więcej niż Bałtyk ?

 

Masz “Apetyt na więcej” ? A może chcesz się wybrać do Szwecji ?

 

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książki…

Wystarczy napisać NAM tytuł książki wraz z imieniem i nazwiskiem autora 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do poniedziałku, 16 października br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem (na stronie, facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl

Wygrały następujące osoby:

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl/
Agnieszka OlejnikApetyt na więcej“: http://czwartastrona.pl/ksiazki/apetyt-na-wiecej/

Natalia Kołaczek “I cóż, że o Szwecji”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/i-coz-ze-o-szwecji/

 

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_naszsrem_pl

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

18 odpowiedzi

  1. Kłania się osoba, która polubiła stronkę jako 8900 czytelnik. 🙂 Wybieram "Apetyt na więcej" bo brakuje mi jej do kolekcji do dwóch poprzednich tomów cyklu "Wszystkie smaki życia" Agnieszki Olejnik. 🙂

  2. Książki były tylko dwie, wiec jest nie możliwością nagrodzenia z każdego portalu społecznościowego. Proszę się nie martwić, to nie koniec konkursów książkowych… a dopiero początek. Kolejny pod koniec tygodnia ZAPRASZAM serdecznie 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: