Flisacy przepłyną przez Śrem
|

Flisacy przepłyną przez Śrem

W czwartek tj. 28 czerwca 2018r. Flotylla 23. Edycji Flisu Odrzańskiego zawita do Śremu. Uroczyste powitanie załogi przez Burmistrza Śremu nastąpi na Przystani Stowarzyszenia Wodniacy Śrem w Marinie przy ul. Nadbrzeżnej w Śremie o godz. 18:30. Rok 2018 to Samorządowy Rok Rzeki Odry. Z tej okazji odbywa się 23. Edycja Flisu Odrzańskiego, który płynie przez 5 województw Polski Zachodniej.

Flis Odrzański to ekspedycja wodna organizowana od 1996 r. przez Ligę Morską i Rzeczną. Flis przygotowywany jest przy olbrzymim wsparciu i pomocy urzędów marszałkowskich, a także gospodarzy i mieszkańców oraz organizacji społecznych, instytucji i przedsiębiorstw na całej Odrze. W obecnym roku flisacy postanowili zmienić miejsce budowy tratwy (bindugę) przenosząc ją na rzekę Wartę do miasta Koło. Równolegle do tratwy na Warcie płyną po rzece Odrze od Gliwic jednostki tworzące Flotyllę Flisu, aby w miejscowości Kostrzyn nad Odrą połączyć się z tratwą i razem dopłynąć do Szczecina.

Sztafeta Herbowa Flisu jest ważnym wydarzeniem i prezentem społeczności nadodrzańskich i nadwarciańskich na 100-lecie Niepodległości Polski, 100-lecie Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Samorządowego Roku rzeki Odry 2018.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.