|

Setki osób dobrej woli, sport, muzyka, słoneczna pogoda… Pobiegli dla Szymona

2 kwietnia br. odbyła się czwarta już charytatywna impreza sportowo – kulturalna pod nazwą Aktywny Ekonom., której głównym organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych. Wspaniała pogoda przyciągnęła do Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Śremie setki osób chcących wspomóc w walce Szymona Majewskiego chorującego na stwardnienie rozsiane.
Już od kilku lat chory na stwardnienie rozsiane Szymon próbuje kontynuować życie zawodowe poprzez idee fotografii intuicyjnej dając dowód, że można i trzeba. Żeby czuć, że żyje. Na swój sposób stawia opór chorobie. Wrażliwy na naturę, sztukę odpowiedzialny społecznie angażując się w akcje wspierające ludzi i los zwierząt. Ale przede wszystkim walczący o siebie, swoją egzystencję, możliwość funkcjonowania. Nie poddaje się! Niech jest przykładem dla innych i trwa w swojej bitwie o życie!

Trzeba przyznać, iż organizacyjnie cała impreza, pomimo jej luźnego charakteru stała na bardzo wysokim poziomie. Głównym elementem był naturalnie sam bieg. Na starcie stanęło blisko 30 przedszkolaków, ponad 60 uczniów szkół podstawowych, 38 zawodników biegu na dystansie 2,5 km, 68 zawodników biegu na dystansie 5 km. Na starcie pojawiło się również sporo… psiaków 🙂 W biegu z psami stanęło 30 zawodników (a może raczej powinienem napisać par zawodników ;)), w biegu rodzinnym pojawiło się 5 zespołów, a w konkurencji nordic walking szło 10 osób.

Biegi zostały podzielone na kilka kategorii:

  • Bieg Przedszkolaków na dystansie 100 m
  • Bieg Uczniów Szkół Podstawowych (klasy 1-3) na dystansie 100 m
  • Bieg Uczniów Szkół Podstawowych (klasy 4-6) na dystansie 500 m
  • Rodzinny Bieg Pokoleniowy na dystansie 500 m
  • Bieg na dystansie 2,5 km
  • Bieg na dystansie 5 km (Bieg Główny)
  • Nordic Walking na dystansie 2,5 km
  • Marszobieg z Pieskiem na dystansie 2,5 km

Sporym zainteresowaniem cieszył się właśnie marszobieg z pieskiem i jeśli myślicie, że to psiaki ciągnęły swoich opiekunów podczas biegu, to musimy napisać, że był pewien pan, który przed samą metą niósł swojego pupila na rękach, gdyż ten nie miał już siły 🙂 Szkoda, że nie udało nam się zrobić wtedy zdjęcia, bo widok był przeuroczy 😉

Brawa należą się również uczniom śremskiego Ekonomika, którzy bardzo sprawnie pomagali podczas organizacji czwartego Aktywnego Ekonoma.
Na zakończenie imprezy wystąpiła Julia Bartkowiak z zespołem dając pokaz swoich fenomenalnych możliwości wokalnych.
Piękna pogoda, setki osób dobrej woli, sport, piękna muzyka, doskonała organizacja. Czekamy na Aktywny Ekonom 5, który miejmy nadzieję pojawi się w przyszłym roku.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.