Motocyklista w Borgowie pędził z prędkością 126 km/h

Policjanci śremskiej drogówki namierzyli w Borgowie 21 – letniego motocyklistę, który pędził z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Pirat drogowy stracił uprawnienia do kierowania na trzy miesiące, został ukarany mandatem i na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Policjanci proszą wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości w ruchu drogowym. Niezależnie od planów bezpieczeństwo jest najważniejsze!

13 września br., o godz. 20.14, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Borgowie namierzyli motocyklistę, który pędził przez wieś z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Kompletnie nieodpowiedzialnym piratem drogowym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Dolsk. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto został ukarany mandatem i jego konto „zasiliło” 10 punktów karnych.

Przy tej okazji przypominamy o tym, że najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od innego pojazdu.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, motocykliści powinni stosować kilka elementarnych zasad:

  • przestrzegać dozwolonych limitów prędkości,
  • zachować szczególną ostrożność podczas manewru wyprzedzania,
  • zawsze z wyprzedzeniem i wyraźnie sygnalizować zamiar wykonania manewru skręcania, czy też zmiany pasa ruchu,
  • zachowywać bezpieczny odstęp od innych pojazdów,
  • obserwować drogę, aby w razie niebezpiecznej sytuacji móc zareagować,
  • zadbać o to, aby być widocznym na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali dozwolonych prędkości w ruchu drogowym. Niezależnie od planów bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia i to zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.