Motocyklista miał ponad cztery promile we krwi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Motocykliście grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

19 lipca br., około godz. 11.35, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pełnili służbę w Śremie na ul. Krótkiej, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę jadącego bez obowiązkowego kasku na głowie.

W trakcie przeprowadzanej kontroli mundurowi szybko wyczuli od 27-letniego motocyklisty, mieszkańca gminy Śrem, woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie – 2,00 mg/l, II badanie- 2,00 mg/l, III badanie – 1,99 mg/l.

27 -latek nie posiadał też dowodu rejestracyjnego oraz OC. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się także, iż motocyklista ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Motocykliście grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.