Doszło do wycieku paliwa w wyniku zderzenia

1 500 złotych ma do zapłacenia sprawca zdarzenia drogowego, który dziś (7 kwietnia) rano na drodze relacji Nochowo – Wyrzeka kierując Fordem Fiestą jechał za szybko, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadące Iveco wraz z naczepą. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała, ale m. in. uszkodzony został zbiornik paliwa od ciężarówki i doszło do wycieku.

7 kwietnia br., około godz. 06.30, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Nochowo-Wyrzeka.

Z ustaleń policjanta drogówki wynika, że kierujący Fordem Fiestą, 29-letni mieszkaniecpowiatu kościańskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadące Iveco wraz z naczepą, którym kierował 37-latek, również z powiatu kościańskiego.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia obu pojazdów, a ze zbiornika od Iveco paliwo wyciekło na jezdnię. Usuwaniem rozlanego paliwa zajęli się strażacy.

Policjant drogówki zakończył sprawę w postępowaniu mandatowym. 29-latek został ukarany mandatem wg nowego taryfikatora, w wysokości 1 500 złotych.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.