Śremianka używając cudzych kart włamywała się do systemów bankowych

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ2RTW7DIBCF95V6B4u1LeE/HPcqURdjwM4ojqkAp4oi371gbGnW3fG+xwzzhvfnR5axARxK9pW9owoa53l13oJHswTM84Nrhd5YhDnCyLbdYc6DX512scWBJHg9hbsJHvXnO9eks9PYzVARLMZywtw67OxEW/7vynT4PqPApBf52gcmQayeNaQg13SV3X+9tg8a7YlKG6JhVWhIyqeRMMeCmnT+sShxmUiZ8Tdt6cbCys2DgMX4fZIjGFNhpVGWdSnajrdt3fXi0lX9hZ3fYOQdFZ01/cwNg2VfhKOKnVrBxdiJquCj6IuGD1UBvBwLLstmuFTNCK0OG9z+AHM1CKEmAgAA
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kryminalni ze Śremu ustalili i zatrzymali 27-letnią śremiankę, która używając cudzych kart bankomatowych włamywała się do systemów bankowych. Następnie z bankomatów wypłacała pieniądze i zabierała gotówkę albo skradzione pieniądze w transakcji zbliżeniowej stanowiły jej płatność za zakupy. Teraz amatorce cudzego mienia grozi więzienie.

17 grudnia 2018 roku śremska Policja została powiadomiona o tym, że starsza mieszkanka Śremu będąc na zakupach w niewyjaśnionych okolicznościach straciła portfel z pieniędzmi, dokumentami, kartą bankomatową oraz z kartką, na której był numer PIN do tej karty. Ponadto ktoś używając karty kilka razy włamał się do systemu bankowego i wypłacił pieniądze. Seniorka straciła ponad dwa tysiące złotych. Po kilku dniach od tego zgłoszenia, 23 grudnia, w śremskiej Komedzie zgłosiła się kolejna, tym razem młoda mieszkanka Śremu. Okazało się, że ta kobieta zgubiła kartę bankomatową i ktoś wykorzystując kartę wielokrotnie włamywał się do systemu bankowego i w transakcji zbliżeniowej płacił za zakupy w różnych sklepach na terenie Śremu. Pokrzywdzona straciła 300 złotych.

Nad sprawami pracowali kryminalni, którzy w toku wykonywanych czynności wpadli na trop amatorki cudzego mienia. Okazała się nią 27-letnia mieszkanka Śremu, która w miniony poniedziałek, 28 stycznia, została zatrzymana i usłyszała w sumie ponad 20 zarzutów. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Okazało się, że kiedy posługiwała się przywłaszczoną kartą seniorki i dołączonym do niej numerem PIN, to wypłacała pieniądze i je zabierała, a posługując się przywłaszczoną kartą młodszej kobiety w transakcji zbliżeniowej wielokrotnie płaciła za zakupy.

Teraz 27-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej więzienie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.