​Ścieżka do Zbrudzewa i w kierunku Mechlina już gotowa

Powiększył się zasób ścieżek rowerowych w gminie Śrem. 13 lipca br.  zakończona została ścieżka pieszo-rowerowa do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina. Inwestycja jest częścią projektu Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty wraz ze ścieżką pieszo-rowerową do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina, dofinansowanego ze środków UE (ZIT).

Inwestycję za kwotę 5 350 500 zł realizowało konsorcjum firm Spiner-KOMPLEX-BRUK-Inwest-Bruk, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym.  
Zgodnie z założeniami projektowymi, powstało 1975 m ścieżki do Zbrudzewa i 421 m ścieżki w kierunku Mechlina. Ścieżki rowerowe mają nawierzchnię asfaltową, chodnik dla pieszych jest wybrukowany; całość oświetlona energooszczędnymi lampami ledowymi.

Efektem zrealizowanej inwestycji będzie wzmożenie intensywności ruchu rowerowego i pieszego na trasie Śrem – Zbrudzewo oraz Śrem – Mechlin. To z kolei wpłynie na m.in. zmniejszenie poziomu emisji zanieczyszczeń i hałasu wynikających z procesów transportowych.

W ramach projektu trwa budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rzeki Warty. 

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.