Trwają prace przy rozbudowie Muzeum Śremskiego o pawilon wystawowy i salę widowiskową
|

Trwają prace przy rozbudowie Muzeum Śremskiego o pawilon wystawowy i salę widowiskową

Trwają intensywne prace przy rozbudowie Muzeum Śremskiego o pawilon wystawowy i salę widowiskową. Wykonawcy na oddanie nowych obiektów mają czas do października 2018 r.
W czerwcu 2018 r. zakończyły się prace dekarskie związane z zadaszeniem sali widowiskowej oraz pawilonu wystawowego.

Ekipy budowalne równocześnie prowadzą prace na zewnątrz i wewnątrz budynków. Montowane są styropianowe izolacje termiczne pod posadzki i ogrzewanie podłogowe. W sali widowiskowej oraz w pawilonie wystawowym zamontowano instalacje elektryczne oraz sanitarne. Przygotowano konstrukcję do montażu elewacji zewnętrznej. Kolejnym etapem będzie wykonanie stolarki okiennej w obiektach.

Rozbudowa budynku muzeum o pawilon wystawowy i salę widowiskową jest kolejnym etapem modernizacji Muzeum Śremskiego. Prace przy budowie ruszyły w pod koniec 2017 roku, a zakończenie przewiduje się październiku 2018 roku. Generalnego wykonawcę robót, Inwest Lim Spółkę z o.o. z Wysogotowa, wybrano w przetargu nieograniczonym, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Pawilon wystawowy

W nowym przeszklonym budynku wystawowym powstanie ekspozycja multimedialna. Zwiedzanie Muzeum Śremskiego będzie odbywać w sposób tradycyjny oraz za pomocą nowoczesnych technologii interaktywnych reagujących na ruch. Zamontowane zostaną multimedialne ściany i podłogi oraz ekrany projekcyjne. W pawilonie wystawowym Muzeum Śremskie będzie mogło dostosowywać ofertę do możliwości czasowych i poznawczych widzów. Otwarta i nowoczesna formuła umożliwi zwiększenie atrakcyjności ekspozycji. Pawilon wystawowy w odrestaurowanym ogrodzie muzealnym otwartym dla przechodniów umożliwi pokazy współczesnych działań artystycznych w muzeum i przestrzeni publicznej ogrodu.

Trwają prace przy rozbudowie Muzeum Śremskiego o pawilon wystawowy i salę widowiskową
Trwają prace przy rozbudowie Muzeum Śremskiego o pawilon wystawowy i salę widowiskową

Sala widowiskowa

Sala widowiskowa na 300 osób stanie się miejscem organizacji koncertów i widowisk. Powierzchnia sali będzie mogła być dopasowywana do przedsięwzięć dla mniejszych grup odbiorców.

Ogród

Odrestaurowany ogród będzie częścią ciągu spacerowego między promenadą nadwarciańską a ulicą Mickiewicza. W ogrodzie powstaną miejsca wypoczynkowe oraz amfiteatr.

Nowe obiekty zostaną połączone z budynkiem głównym Muzeum Śremskiego wspólną przestrzenią recepcyjną i zapleczem. Powstanie nowej części muzeum umożliwi dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową do całej kondygnacji parteru. Przed Muzeum Śremskim powstanie nowy, większy parking dla samochodów.

Realizowany przez Muzeum Śremskie projekt pn. „Modernizacja Muzeum Śremskiego poprzez rozbudowę budynku muzeum o pawilon wystawowy i salę widowiskową oraz utworzenie nowoczesnej multimedialnej interaktywnej ekspozycji stałej jest dofinansowany z Funduszy Unijnych. Wartość projektu wynosi 7.885.671,66 złotych. Dofinansowanie z Funduszy Europejskich wynosi 6.683.587,89 złotych

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.