Książka: Sarah Moss “Mur duchów” [POLECAMY]

Weekend właśnie się zaczyna, więc spokojnie można w swoje dłonie zabrać niesamowitą opowieść, która jednocześnie niepokoi i porusza. Jesteście gotowi na takie przeżycia ?

Sarah Moss urodziła się w Glasgow, dorastała w okolicach Manchesteru, a studiowała w Oxfordzie. Jej książki nominowany były do wielu nagród. Spędziła dwa lata jako wykładowczyni akademicka w Reykjavíku, a swoje doświadczenia oczywiście opisała w książce. W swojej twórczości często porusza temat rodzicielstwa, płci i podziału obowiązków w XXI wieku.

“MUR DUCHÓW”

Ojciec Silvie jest kierowcą autobusu, ale jego prawdziwa pasja to historia Wielkiej Brytanii. W trakcie letniego urlopu zabiera żonę i nastoletnią Silvie na obóz antropologiczny, którego uczestnicy odtwarzają życie w epoce żelaza wraz ze wszystkimi niedogodnościami. Obóz ma charakter naukowy, jednak zaciętość i bezkompromisowy charakter ojca Silvie sprawiają, że przeradza się on w spektakl dominacji mężczyzny nad rodziną. Pasja staje się obsesją, która prowadzi do ślepej wiary w konieczność praktykowania dawnych rytuałów, nawet za cenę ludzkiego życia.

Sarah Moss “Mur duchów”

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Sarah Moss “Mur duchów”: https://wydawnictwopoznanskie.pl/produkt/mur-duchow/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.