|

Policja ustaliła i zatrzymała sprawców włamań!

Kryminalni ze Śremu ustalili i zatrzymali czterech sprawców włamań, którzy, działając w różnych konfiguracjach, włamali się do baru i domku letniskowego w Jarosławkach, kontenera budowlanego w Mórce i usiłowali włamać się do domku letniskowego w Dolsku. Większość zrabowanego mienia wróciła już do pokrzywdzonych, a amatorzy cudzej własności odpowiedzą przed sądem.

W Sylwestra, 31 grudnia 2019 roku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że nieznani sprawcy włamali się do baru w Jarosławkach i ukradli kolumny estradowe oraz alkohol.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy namierzyli czterech włamywaczy. W tym gronie byli, mieszkający po sąsiedzku śremianie, mający 31, 20 i 14 lat oraz 15-letni mieszkaniec Dolska, wcześniej notowany za kradzieże.

Okazało się, że na przełomie 2019 i 2020 roku sprawcy, działając w różnych konfiguracjach, włamali się nie tylko do baru w Jarosławkach, ale też do domku letniskowego w tej samej miejscowości, kontenera budowlanego w Mórce i usiłowali włamać się do domku letniskowego w Dolsku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze zawsze poruszali się samochodem należący do 20-latka i to u niego w piwnicy kryminalni znaleźli większość zrabowanego mienia, w tym elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, nagłaśniający i agregat prądotwórczy.

Sprawcy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Dorosłym amatorom cudzego mienia grozi więzienie, a nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.