Książka: David McCullough “Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę” [POLECAMY]

Majowy weekend w kalendarzu, więc możemy śmiało nadrobić zaległości czytelnicze. Dzisiaj polecamy książkę, która pokazuje dramatyczne początki Ameryki nakreślone piórem dwukrotnego zdobywcy Nagrody Pulitzera!

David McCullough jest amerykańskim historykiem, urodzonym w 1933 roku w Pittsburghu. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Pulitzera. Wielokrotnie został uhonorowany państwowymi nagrodami za wkład w promowanie kultury Stanów Zjednoczonych. Z rąk prezydenta George’a W. Busha otrzymał najwyższe amerykańskie odznaczenie cywilne – Prezydencki Medal Wolności. W Polsce ukazały się do tej pory dwie jego książki: “Bracia Wright” oraz…

“PIONIERZY. LUDZIE, KTÓRZY ZBUDOWALI AMERYKĘ”

Po wojnie o niepodległość zakończonej pokojem wersalskim w 1783 roku Amerykanie wzbogacili się o nowe tereny, nad którymi dotychczas panowali Brytyjczycy. Ogromne, bogate w surowce terytorium na północny zachód od rzeki Ohio czekało na białych osadników.

Pionierzy często podróżowali grupami, krytymi wozami, w których przewozili cały swój dobytek. Wyprawa na północny zachód wymagała nie lada odwagi – tereny te były zasiedlone przez plemiona indiańskie, które często wchodziły w konflikt z osadnikami. Amerykańscy pionierzy, pokonując kolejne trudności, zakładali osady i miasta, uprawiali ziemię, tworzyli kraj, który znamy dzisiaj – pełny wartości i ideałów, ale również z krwawą historią.

David McCullough “Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

David McCullough “Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę”: https://wydawnictwopoznanskie.pl/produkt/pionierzy-ludzie-ktorzy-zbudowali-ameryke/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.