Detoks alkoholowy - jak przestać nadużywać alkoholu?

Detoks alkoholowy – jak przestać nadużywać alkoholu?

Stereotyp alkoholika od lat pozostaje bez zmian i zazwyczaj kojarzony jest z patologią, bezdomnością oraz brakiem zachowań moralnych i etycznych. Choroba alkoholowa nie dotyczy jednak tylko osób biednych. Przeważnie zaczyna się od okazjonalnego sięgania po kieliszek i może to spotkać każdego człowieka. Od 600 do 800 tysięcy Polaków zmaga się z tym uzależnieniem. Każdemu z nich, jak i niezadeklarowanym alkoholikom walkę z pokusami może ułatwić detoks alkoholowy. 

Co wstrzymuje detoks alkoholowy?

Każdego dnia człowiek narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Niekiedy ludzie nie mają na to wpływu, gdyż ma to związek z kwestiami losowymi. Bywa jednak, że pewne czyny oraz decyzje znacznie zmieniają przyszłość. Podobnie jest w przypadku spożywania alkoholu. Chwila, w której okazjonalne picie zmienia się w nadużywanie płynu etylowego, jest nieznana i bywa bardzo gwałtowna. Im dłużej alkoholizm się rozwija, a płyn etylowy wyniszcza człowieka, tym ciężej powstrzymać ten proces, chociażby z pomocą detoksu alkoholowego. W Poznaniu z tej metody, jak i esperalu oraz terapii psychologicznej można skorzystać po zgłoszeniu się do specjalistycznej kliniki pomagającej alkoholikom. Co dokładnie zatrzymuje detoks alkoholowy? Proces wyniszczania organizmu i umysłu. Pomaga również w zminimalizowaniu wszelkich uszkodzeń, które powoduje płyn etylowy. Lekarze nie informują, kiedy powinien być wykonywany detoks alkoholowy, lecz zapewniają, że pomoże każdej osobie. Mimo wszystko szybkość reakcji powoduje, że człowiek jest mniej wycieńczony i “zniszczony” przez chorobę alkoholową. Jedna detoksykacja alkoholowa uruchamia proces regeneracji i oczyszczenia ze wszystkich szkodliwych i trujących toksyn.  

Przygotowanie do detoksu alkoholowego – czy jest skomplikowane?

Wszelkie procedury przygotowawcze do odtrucia alkoholowego należą do obowiązku lekarza, nie pacjenta. Leczona osoba nie wykonuje żadnych dodatkowych czynności poza ewentualnym zarejestrowaniem się w klinice przed wykonanym detoksem alkoholowym w Poznaniu. Podstawą jest przeprowadzenie wnikliwej rozmowy w formie konsultacji. Umożliwia zbadanie pacjenta, rozpoznanie problemu oraz określenie, jaka forma odtrucia alkoholowego będzie najbardziej trafna i skuteczna. Dzięki temu nie trzeba się obawiać żadnych skutków negatywnych bądź niepożądanych podczas detoksu alkoholowego. Wszelkie niebezpieczeństwo jest również wykluczone, ponieważ zabieg ocenia się, jako małoinwazyjny i wykonuje się go bez użycia środków usypiających. Podawane substancje mają charakter leczniczy i nie są traktowane przez organizm, jako coś szkodliwego i niemożliwego do wchłonięcia. Zawsze odżywają ciało drogą dożylną. W ten sposób można bezpiecznie przerwać  kaca lub ciąg alkoholowy. 

Czas trwania detoksu alkoholowego:

  • leczenie kaca ok. 3 godzin,
  • walka z ciągiem alkoholowym od 12 do 24 godzin.

Detoks alkoholowy może trwać nawet dłużej, gdy organizm potrzebuje więcej czasu na oczyszczenie i stabilizację. 

Jaka jest cena detoksu alkoholowego?

Mimo powtarzalności efektu zabiegu to występują jednak różnice w przypadku długości jego trwania oraz ilości używanych leków podczas detoksu alkoholowego. Cena również nie jest stała i wynosi 600 zł albo więcej. Kwota jest zwykle znana po wywiadzie medycznym, ponieważ wtedy lekarz dowiaduje się, czego potrzebuje organizm i może ocenić, jak należy przeprowadzić detoks alkoholowy. W Poznaniu zabiegi nie odbywają się raczej w szpitalach, a w profesjonalnych klinikach.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.