Awaria samochodu. Autocasco
|

3 powody dla których warto kupić autocasco

O ile ubezpieczenie komunikacyjne OC – odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, o tyle z ubezpieczenia AC można korzystać fakultatywnie. Całkowicie dobrowolnie kierowca może zadecydować o podpisanie umowy na autocasco z dowolnie wybraną firmą.

Należy pamiętać, że w tym przypadku nie ma odgórnych, ustawowych wytycznych co do kwoty sumy gwarancyjnej oraz zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dla których rzeczywiście warto kupić autocasco dla swojego pojazdu.

1. Ochrona przed kradzieżą

Taka ochrona przydaje się przede wszystkim tym wszystkim kierowcom, którzy jeżdżą drogimi, nowszymi autami, znajdującymi się w kręgu zainteresowania złodziei. Od lat na szczycie w rankingach najczęściej kradzionych samochodów w Polsce znajdują się takie pojazdy jak Audi A4 i A6, Volkswagen Touran, Golf i Passat czy Honda Civic.

Ubezpieczenie AC pozwoli pokryć szkody wynikające z kradzieży auta, zwłaszcza jeśli klient wynegocjuje z firmą ubezpieczeniową zapis w umowie, że w przypadku utraty samochodu świadczenie z autocasco zostanie wypłacone w wysokości odpowiadającej wartości auta w chwili zawierania polisy ubezpieczeniowej. Daje to szansę na szybki zakup nowego pojazdu, nawet takiego samego lub tej samej klasy.

2. Ochrona przed wszelkimi ryzykami

W firmach ubezpieczeniowych oferujących polisy AC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych można skorzystać z oferty na AC w formule „all risk”. W takim przypadku kierowca będzie chroniony przed wszelkimi szkodami, do jakich może dojść. Są to między innymi szkody polegające na uszkodzeniu czy zniszczeniu pojazdu oraz jego poszczególnych elementów przez samego prowadzącego auto, przez nieznane osoby trzecie lub w wyniku działania sił natury.

3. Brak stresu za kierownicą

Obtarcie auta na parkingu, z własnej winy, czy też spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego powoduje najczęściej, że samochód sprawcy musi być naprawiany z jego własnej kieszeni. Polisa AC likwiduje takie problemy, ponieważ to ubezpieczyciel pokryje koszty wymiany zepsutych elementów bądź ich naprawy, jeśli będą się do tego nadawać.

Ubezpieczenie auta w ramach AC likwiduje wysoki poziom stresu, jaki odczuwają kierowcy zwłaszcza nowych, drogich aut, które po zarysowaniu tracą na wartości. Dzięki AC można je bez kosztowo naprawić i odzyskać idealny pojazd. Aby znaleźć atrakcyjne https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco/ wystarczy skorzystać z https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. W kilka minut wypełniamy formularz i otrzymujemy wyniki, które zawierają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu ofert ubezpieczeń.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.