|

14-letnia pasażerka w szpitalu! Groźny wypadek na drodze Konarzyce – Książ Wlkp.

Trwa długi weekend. Apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nie zapominajmy, że jest zima i na drogach może być po prostu ślisko. Niestety wczoraj, młody mężczyzna, kierujący BMW, jechał za szybko, wpadł w poślizg i doprowadził do czołowego zderzenia z VW Passatem. Na szczęście nie doszło do tragedii, ale uczestnicy wypadku mają obrażenia ciała.

4 stycznia br., o godz. 20.35, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Konarzyce – Książ Wlkp.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW, 25-letni mieszkaniec Książa Wielkopolskiego, jadąc z kierunku Książa, na łuku drogi, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył oś jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym od strony Konarzyc samochodem marki VW Passat, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. W wyniku zderzenia VW Passat wypadł z jezdni na pobocze i przewrócił się.

foto: Maciej Kaniewski

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Do szpitala trafili wszyscy uczestnicy tego zdarzenia, czyli zarówno kierujący samochodami, jak i troje pasażerów VW. Po udzieleniu pomocy medycznej do miejsca zamieszkania zwolniono kierującego BMW i dwoje pasażerów VW. Natomiast kierujący passatem z obrażeniami ciała pozostał w szpitalu. 14-letnia pasażerka VW została przewieziona do szpitala dziecięcego w Poznaniu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu BMW. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.