|

Pumptrack w Parku Odlewników oficjalnie otwarty

W miniony poniedziałek, tj. 2 października br. uroczystą przemową Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego otwarto Pumptrack w Śremie. Przecinania wstęgi nie było 🙂

Po przemowach Burmistrza oraz pomysłodawcy toru Tomasza Żaka rozpoczął się efektowny pokaz Marcina Bugajewskiego, który wyrównał wczoraj w Śremie rekord Polski skoku wzwyż na rowerze trialowym.

Po pokazie Marcina, na tor wjechali rowerzyści, którzy pokazali na czym tak naprawdę polega pumptrack. Jest to specjalny tor, na którym możemy nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystujemy do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać.

Całość została sfinansowana z funduszy Budżetu Obywatelskiego Śremu. Projekt asfaltowego rowerowego placu zabaw wygrał w Budżecie Obywatelskim zdobywając 1291 głosów (23,51%). Pomysł Tomasza Żaka pokonał Park aktywnego wypoczynku: boisko, plac zabaw, siłownia zewnętrzna w Parku Puchalskiego, który uzyskał 978 głosów (17,81%).

Szkoda, że nie wszyscy potrafią docenić takie inwestycje, jak Pumptrack. Komuś wyraźnie nie podoba się samoobsługowa stacja napraw dla rowerów. W Parku Odlewników w Śremie ktoś urwał uchwyt do pompki 🙁

https://web.facebook.com/naszsremsport/posts/1415481455239816

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.