Mateusz Snela nowym Kierownikiem Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak uhonorował mł. asp. Mateusza Snelę i powierzył mu pełnienie obowiązków Kierownika Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Dotychczasowy Kierownik asp. szt. Robert Obarski, w uznaniu za długoletnią, wzorową służbę, otrzymał awans do Zespołu Dyżurnych i pełni służbę na stanowisku kierowania.

Szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak podjął decyzję, aby uhonorować dwóch śremskich policjantów. Mł. asp. Mateusz Snela został nowym Kierownikiem Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim. Natomiast dotychczasowy Kierownik asp. szt. Robert Obarski, w uznaniu za długoletnią, wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gmin Książ Wielkopolski i Dolsk, otrzymał awans do Zespołu Dyżurnych i pełni służbę na stanowisku kierowania.

Nowy Kierownik naszego Posterunku w Książu Wielkopolskim mł. asp. Mateusz Snela wstąpił do Policji w 2011 roku. Zaczynał w śremskiej patrolówce, gdzie dał się poznać jako policjant bardzo wszechstronny i w związku z tym już w 2014 roku awansował na stanowisko dzielnicowego, na pomoc którego przez kilka lat mogli liczyć dolszczanie. Mateusz Snela od wielu lat jest honorowym dawcą krwi, a w 2015 roku oddał szpik do transplantacji ratując życie innej osobie, za co w kwietniu 2016 roku został odznaczony odznaką „Dawca Przeszczepu”. W 2016 roku nasz kolega zajął I miejsce w wojewódzkim finale IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2016” i jako laureat tego turnieju został uhonorowany przez Wojewodę Wielkopolskiego, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Ponadto Mateusz Snela ma uprawnienia młodszego instruktora ratownictwa wodnego, starszego ratownika wodnego i ratownika krajowego systemu medycznego.

Posiada też uprawnienia stermotorzysty, płetwonurka, sędziego pływackiego i patent żeglarza jachtowego. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje w codziennej służbie i nadal, mimo licznych obowiązków Kierownika, pełni także służbę w naszym patrolu wodnym, który policyjną łodzią pływa po Jeziorze Grzymisławskim. W 2019 roku został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą” za uratowanie życia mężczyźnie wyciągniętemu właśnie z tego akwenu. Poza tym, jeszcze przed pandemią, prowadził w przedszkolach na terenie gminy Dolsk akcję, podczas której uczył najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Te profilaktyczne działania nowy Kierownik zamierza kontynuować. Prywatnie Mateusz Snela interesuje się sportem.

Policjantom GRATULUJEMY!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.