Młodziki Warty Śrem pokonują w Poznaniu rówieśników Lecha Poznań 1:0

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Wtorek, godzina 20:30, ulica Bułgarska w Poznaniu i sztuczne oświetlone boisko. Nie, to nie jest zapowiedź piłkarskich europejskich pucharów. O tej porze, przy Inea Stadionie zmierzyły się zespoły młodzików akademii piłkarskich Lecha Poznań oraz Warty Śrem. Już sam mecz o tej porze i w tym miejscu dla młodych piłkarzy to wielkie przeżycie, a jeśli dodamy, że śremscy zawodnicy to spotkanie wygrali, a bramkę strzeliła reprezentantka Polski? 🙂

W momencie, kiedy większość kibiców piłki nożnej włączała telewizory, aby obejrzeć mecz Ligi Mistrzów, młodzi śremscy piłkarze rozpoczynali swoje małe święto. Nieczęsto przecież zdarza się, aby była możliwość rozgrywania w tym wieku spotkań przy sztucznym oświetleniu i to jeszcze z takim rywalem, jakim jest szkółka piłkarska Lecha Poznań. Podopieczni trenera młodzików Warty Śrem, Michała Mocka zagrali bardzo mądrze i przede wszystkim bez strachu z dużo bardziej renomowanym przeciwnikiem. Zagrali z wiarą w zwycięstwo i to się opłaciło. Jedynego gola tego spotkania strzeliła Julia Cieślak, która występuje również w młodzieżowej Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej.

Na boisku spotkały się dwa bardzo dobrze przygotowane zespoły

“Na boisku spotkały się dwa bardzo dobrze przygotowane zespoły, którzy do tego spotkania podchodziły z ogromnym szacunkiem, a nawet nawiązywaną sympatią między zespołami. Oba prezentowały futbol na wysokim poziomie. Rozegraliśmy dziś spotkanie, które na zawsze pozostanie w mojej pamięci, pewnie nie tylko mi ale również rodzicom, a szczególnie zawodnicy będą długo to wspominać. Cała otoczka w dniu dzisiejszym na najwyższym poziomie.

Wyjazd “na Bułgarską”, która jest wizytówką Poznania, a nawet Wielkopolski jest niesamowitym przeżyciem oraz satysfakcją, a także nagrodą czy też takim bodźcem dla tych młodych adeptów, że marzenia się spełniają. Bo przecież rozegrać mecz w takich warunkach z taką marką jaką jest Lech Poznań to niecodzienność. My pojechaliśmy po 3 punkty, z którymi zasłużenie wyjeżdżamy.

Rozegraliśmy już sporą ilość spotkań w dobrym stylu, jednakże ten mecz to prawdziwy pokaz umiejętności tego zespołu. Cała drużyna zagrała zawody na skale swoich możliwości. Założenia zrealizowane w stu procentach i to cieszy. Co powiedzieliśmy sobie w szatni przełożyliśmy na boisko i dlatego wracamy z tarczą a nie na tarczy. Dziękuje jeszcze raz zawodnikom, a rodzicom chylę czoła za pomoc, za wsparcie, wyrozumiałość oraz obecność podczas spotkań!”

Michał Mocek, trener

LPFA BUŁGARSKA 0:1 WARTA ŚREM – BRAMKA Julia Cieślak 43 minuta.

Warta Śrem wystąpiła w składzie: Szulczewski, Nowak, Aleks Szafrański, Tobiasz Szafrański (C), Stawecki, Pruchnik, Bąkowski, Julia Cieślak, Świdurski, Wesołowski, Mikołajewski, Bortnowski, Sturmer, Walczak, Tomczak

One Response

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: