Z młodzieżą w Serdecznej Osadzie o narkotykach

Z młodzieżą w Serdecznej Osadzie o narkotykach

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą wypoczywają na obozie w ośrodku „Serdeczna Osada” pod Śremem. Funkcjonariusz uczestnikom letniego wypoczynku uświadamiał jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegał ich przed uzależnieniem od tych substancji.

11 lipca br., w parafialnym ośrodku wypoczynkowo-rekolekcyjnym „Serdeczna Osada”, położonym między Mórką a Mełpinem, odbyło się spotkanie, podczas którego profilaktyk śremskiej Komendy uświadamiał młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Całość rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”  oraz jej hasła przewodniego – „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Funkcjonariusz nawiązując do spotu mówił o tym jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Apelował o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji.

Funkcjonariusz wspólnie z przedstawicielem śremskiego sanepidu przekazywał też młodym ludziom informacje o innych aspektach bezpieczeństwa, ważnych podczas letniego wypoczynku.

Śremscy policjanci w okresie wakacji planują już kolejne spotkania w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz działań „Bezpieczne Wakacje 2019”. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę młodzieży, wypoczywającej na zorganizowanych formach wypoczynku, na różne aspekty bezpieczeństwa. Informować o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych i nieprzemyślanych zachowań.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.