Burmistrz Śremu NIE rekomenduje na dzień 11 marca zamknięcia placówek edukacyjnych w gminie Śrem
|||

Burmistrz Śremu NIE rekomenduje na dzień 11 marca zamknięcia placówek edukacyjnych w gminie Śrem

Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski w efekcie spotkania z członkami Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podał do wiadomości, że nie rekomenduje na dzień 11 marca 2020 r. zamknięcia placówek edukacyjnych w gminie Śrem.

Pomimo, iż Burmistrz Śremu, Adam Lewandowski podał do wiadomości, że nie rekomenduje na dzień 11 marca 2020 r. zamknięcia placówek edukacyjnych w gminie Śrem, te i tak będą zamknięte. Decyzją premiera, Mateusza Morawieckiego.

Komunikat Burmistrza Śremu
11 marca 2020 r. godz. 9.00

Szanowni Państwo,
jako Burmistrz Śremu w efekcie spotkania z członkami Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, nie rekomenduję na dzień 11.03.2020 r. zamknięcia placówek edukacyjnych w gminie Śrem.

Jednocześnie wprowadza się zaostrzone środki bezpieczeństwa:

 • Kategorycznie zakazuje się przyprowadzania chorych dzieci do szkół, przedszkoli i żłobków.
 • Rodzic/opiekun dziecka przyprowadzonego do placówki oświatowej z objawami chorobowymi zobowiązany będzie do natychmiastowego odbioru dziecka.
 • Odwołuje się wszystkie wycieczki i zajęcia dodatkowe w szkołach.
 • Zabrania się wstępu Rodzicom i Opiekunom do szkół, a w żłobkach i przedszkolach rekomenduje się ograniczoną obecność osób trzecich.
 • W placówkach oświatowych obowiązują zaostrzone zasady higieny, a w szkołach zaleca się odkażanie specjalnym żelem dłoni na początku każdej godziny lekcyjnej.
 • Zabrania się przychodzenia do placówek oświatowych i innych jednostek gminnych chorym nauczycielom i pracownikom.
 • Na terenie gminy nie będą odbywały się żadne imprezy masowe – do odwołania.
 • Rekomenduje się zawieszenie do końca marca wszelkich wydarzeń planowanych przez  organizacje pozarządowe, a także imprez, które nie posiadają statusu imprezy masowej, ale stwarzają ryzyko zarażenia chorobą zakaźną (spotkania klubów seniorów, zawody sportowe, seanse filmowe, koncerty, spektakle itp.).

Jednocześnie informuję, że Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny również nie rekomendują zamknięcia placówek oświatowych. Rodziców proszę o przygotowanie się na decyzję o ewentualnym zamknięciu placówki oświatowej i opiekuńczej.

Zwracam się z apelem do klientów Urzędu Miejskiego w Śremie i jednostek podległych o ograniczenie bezpośrednich wizyt w tych instytucjach. Zachęcam do kontaktu telefonicznego i mailowego. Wszystkie dane kontaktowe dostępne są na stronie srem.pl.

W związku z dużą liczbą osób korzystających z bezpłatnej komunikacji miejskiej i dowozów szkolnych, zaleciłem operatorowi podjęcie niezbędnych działań mających na celu zabezpieczenie podróżujących osób, w tym ozonowanie pojazdów.

Osoby starsze wymagające pomocy w codziennych sprawach mogą kontaktować się z OPS pod nr tel. 664 179 076.

Przypominam całodobowe numery telefonów:

 • Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie: 502 483 830
 • infolinii NFZ dot. postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590.

Informacje o bieżącej sytuacji będą publikowane na srem.pl.

Apeluję do mieszkańców o ograniczenie kontaktów w większych grupach ludzi oraz o pozostanie w domu, jeśli jest to możliwe.

Adam Lewandowski
Burmistrz Śremu

Podobne wpisy

Jeden komentarz

 1. Burmistrz zalecił dezynfekcję a tym czasem 90% zachorowań na koronawirusa to zarażeni drogą kropelkową czyli podczas kontaktu i rozmowy osoby chorej że zdrową. Dezynfekcja to tylko jeden z działań który ma ograniczać lub zniwelować zachorowalność lecz gdy ludzie będą mieli kontakt z chorymi, a zwłaszcza dzieci, których w szkołach jest tak dużo i mogą przynieść z domu koronawirusa od np. rodzica który już jest nosicielem to epidemia rozniesie się szybko. Moim zdaniem to nieodpowiedzialne działanie władz miasta i gminy. Tym bardziej że bardzo duża liczba osób dorosłych pracuje po za terenem miasta mając kontakt z różnymi osobami, także tymi z zagranicy no i też wracają osoby które pracują w Niemczech , Francji czy Anglii. Takie dziecko zarażone przez dorosłego przebywając w szkole jeszcze szybciej spowoduje rozprzestrzenianie się wirusa. Ciekawe dlaczego sam burmistrz ograniczył liczbę interesantów Urzędu miasta namawiajac na kontakt telefoniczny lub mailowy.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.