Absolutnie nietypowy Dzień Nauczyciela w śremskim Ekonomiku

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla szkolnej społeczności. Ma długą i poważną tradycję. W Ekonomie obchodom tego szczególnego dnia towarzyszy szczególna szkolna tradycja – to nie jest typowy Dzień Nauczyciela, podczas którego uczniowie spotykają się na uroczystym apelu i wręczają mniej lub bardziej chętnie kwiaty swym nauczycielom. W Ekonomie to święto całej szkolnej społeczności. Obchodom przyświeca hasło „Szkoła Twoim drugim domem”. Wszyscy tego dnia pojawiają się w szkole w domowym stroju i obowiązkowych bamboszach. W szkolnym kalendarzu ten dzień zyskał miano Dnia Bambosza.

Także w tym roku szkołę opanowali uczniowie i nauczyciele w uroczych bamboszkach, dresikach, szlafroczkach i piżamkach. Na szkolnej scenie natomiast prezentowali się utalentowani uczniowie Ekonoma. Nie zabrakło brawurowych wykonań doskonale znanych muzycznych hitów. Wykonawcami tym razem nie byli tylko uczniowie. Talentem i poczuciem humoru wykazał się pan Marek Wesołowski – nauczyciel przedmiotów informatycznych. Jego wykonanie piosenki Jerzego Stuhra na długo zapadnie w pamięć. Podczas wtorkowej imprezy nie zabrakło życzeń składanych zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Tego dnia wszystkich wchodzących do szkoły osobiście witał dyrektor Piotr Karliński ze słodkim poczęstunkiem w ręku. Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty z humorem z zeszytów szkolnych nie tylko w języku polskim, ale i w innych językach, których uczą się uczniowie Ekonoma. Wielka popularnością cieszyła się tablica ze zdjęciami nauczycieli z czasów dzieciństwa. Pytanie konkursowe brzmiało: kto to jest? W ciągu minionego tygodnie uczniowie spisywali także najczęstsze i najpopularniejsze powiedzonka swoich nauczycieli – sporo się tego zebrało….

To był niezwykły muzyczny, sympatyczny dzień w Ekonomie. Szkolna społeczność pokazała, że potrafi razem świetnie się bawić. Niemal wszyscy uczniowie i nauczyciele przyjęli konwencję Dnia Bambosza i pojawili się w szkole wyposażeni nie tylko w domowe kapcie, ale i dobry humor.

Katarzyna Grzegorczyk, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.