Jak przygotować się do budowy domu? Hurtownie Budowlane Śrem i inne rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.

Przygotowując się do budowy domu, musisz zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu – przede wszystkim pogodą, wykonawcami i formalnościami. Ciężko jest to wszystko ogarnąć samemu, jednak jest to wymagane, aby osiągnąć sukces w postaci wybudowania swoich czterech kątów. Jak jednak przygotować się do tego wszystkiego, aby nie mieć wątpliwości w trakcie i po budowie, a także żeby spać spokojnie? To proste – skorzystaj z kroków, które wypisane są poniżej.

Zacznijmy od podstaw – Hurtownie Budowlane Śrem

Naszym zdaniem, najważniejsze w budowie domu są materiały budowlane. Przede wszystkim, dobrze jest wybrać dostawcę, który będzie blisko nas – wtedy dowiezie nam brakujące materiały szybko i bez żadnych problemów. W taki sposób możemy odhaczyć jedną pozycję z listy. Ale czy na pewno? W Śremie i okolicach znajduje się bardzo dużo hurtowni budowlanych – w jaki sposób wybrać tą najlepszą? Wiele osób skłaniałoby się do prostej odpowiedzi – spójrz na cenę. Jednak naszym zdaniem jest coś ważniejszego niż najniższa cena. Jest kilka rzeczy, które definiują dobre hurtownie budowlane:

  • dobra i miła obsługa
  • dobre doradztwo
  • ułatwiony proces zakupu
  • bezproblemowa dostawa i wyładowanie produktów
  • materiały budowlane najlepszej jakości

Właśnie te podpunkty określają dobrą hurtownię budowlaną. Jedną z nich jest na przykład ta: https://arbud24.pl/.

Formalności na Twojej drodze.

Jeżeli masz już działkę z przyłączami to świetnie. Jeżeli nie, to czeka Cię bardzo dużo formalności, które niestety, ale trzeba dopilnować. Będąc właścicielem działki musisz przede wszystkim wystąpić o wydanie warunków technicznych przyłączenia, tzw. promesy, a także poczekać, aż przyłącze zostanie zrealizowane. Zanim to nastąpi, na budowie z powodzeniem możesz wykorzystać agregat prądotwórczy.

Kolejnym bardzo ważnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę jest projekt domu. Ten, oprócz sprostania Twoim oczekiwaniom, musi odpowiadać warunkom stawianym przez miejscowy plan zagospodarowania terenu.

Jeżeli masz już to wszystko, to możesz udać się do starostwa, gdzie złożysz:

  • wypis z miejscowego planu zagospodarowania lub warunki zabudowy
  • projekt w 4(!) egzemplarzach
  • promesa, która została wcześniej wspomniana
  • potwierdzenie własności nieruchomości, na której powstanie Twój nowy dom

Uzyskasz w ten sposób pozwolenie na budowę.

Mając te wszystkie formalności za sobą, możesz z powodzeniem rozpocząć budowę. Pamiętaj jednak, że Twoje problemy dopiero się zaczynają –  wybór hurtowni budowlanej i załatwienie formalności w starostwie to dopiero początek budowy. Na koniec, pamiętaj, aby sprawdzić opinie na temat firm budowlanych, które wynajmiesz do realizacji.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.