Informatycy z EKONOMA zwiedzali TV Relax

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dnia 14 kwietnia 2016 roku klasa 2i śremskiego EKONOMIKA udała się do studia TV Relax lokalnej śremskiej stacji telewizyjnej. TV Relax jest stacją obchodzącą w tym roku swoje 25-ciolecie, czyli jest to stacja z długoletnią tradycją, a jej pracownicy są bogaci w doświadczenie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na miejscu ujrzeliśmy małe, kameralne lecz profesjonalne studio nagraniowe wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. Mieliśmy także okazję wziąć udział w krótkim nagraniu, które niestety nie zostanie wyemitowane na antenie TV Relax. Zobaczyliśmy techniki z jakich korzystają duże, ogólnokrajowe, a także światowe stacje telewizyjne. Dowiedzieliśmy się także czym powinien cechować się komputer przeznaczony do montażu filmów oraz obróbki graficznej oraz z jakich programów korzystać. Nauczono nas jak się powinno kadrować i na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć, czy nagrywania filmów. Na wszystkie nurtujące nas pytania dostaliśmy obszerne i wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo przydatna okazała się wiedza zdobyta na zajęciach lekcyjnych, gdyż pozwoliła nam ona bardziej zgłębić tematy związane z pracą w stacji telewizyjnej.
Pragniemy podziękować nauczycielom, dzięki którym mogliśmy poszerzyć zakres naszej wiedzy i lepiej przygotować się do przyszłego życia zawodowego, a także pracownikom TV Relax, którzy z pasją i zaangażowaniem opowiadali nam o swojej pracy oraz pokazali nam wiele technik wykorzystywanych w przemyśle telewizyjnym.
Dominik Szczepaniak, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.