Informatycy z EKONOMA zwiedzali TV Relax

Dnia 14 kwietnia 2016 roku klasa 2i śremskiego EKONOMIKA udała się do studia TV Relax lokalnej śremskiej stacji telewizyjnej. TV Relax jest stacją obchodzącą w tym roku swoje 25-ciolecie, czyli jest to stacja z długoletnią tradycją, a jej pracownicy są bogaci w doświadczenie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na miejscu ujrzeliśmy małe, kameralne lecz profesjonalne studio nagraniowe wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. Mieliśmy także okazję wziąć udział w krótkim nagraniu, które niestety nie zostanie wyemitowane na antenie TV Relax. Zobaczyliśmy techniki z jakich korzystają duże, ogólnokrajowe, a także światowe stacje telewizyjne. Dowiedzieliśmy się także czym powinien cechować się komputer przeznaczony do montażu filmów oraz obróbki graficznej oraz z jakich programów korzystać. Nauczono nas jak się powinno kadrować i na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć, czy nagrywania filmów. Na wszystkie nurtujące nas pytania dostaliśmy obszerne i wyczerpujące odpowiedzi. Bardzo przydatna okazała się wiedza zdobyta na zajęciach lekcyjnych, gdyż pozwoliła nam ona bardziej zgłębić tematy związane z pracą w stacji telewizyjnej.
Pragniemy podziękować nauczycielom, dzięki którym mogliśmy poszerzyć zakres naszej wiedzy i lepiej przygotować się do przyszłego życia zawodowego, a także pracownikom TV Relax, którzy z pasją i zaangażowaniem opowiadali nam o swojej pracy oraz pokazali nam wiele technik wykorzystywanych w przemyśle telewizyjnym.
Dominik Szczepaniak, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.