Śremskie Żyrafy 2015, czyli największe osiągnięcia i inicjatywy mijającego roku w Śremie

W 2015 roku Burmistrz Śremu do nagrody Śremskie Żyrafy nominował pięcioro śremian, których sukcesy rozsławiają nasze miasto zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski po raz dziewiąty ogłosił konkurs Śremskie Żyrafy na najciekawsze osiągnięcia oraz inicjatywy mieszkańców gminy Śrem 2015 roku.

Podsumowanie konkursu i wręczenie głównej nagrody odbędzie się podczas gali Śremskie Żyrafy w dniu 7 stycznia 2016 r. O nagrodzeniu najbardziej spektakularnych sukcesów i przyznaniu głównej nagrody zadecydują śremianie.

NOMINACJE

Tomasz Kościelniak

Tomasz Kościelniak (Zespół Szkół Technicznych w Śremie), Śremskie Żyrafy 2015

 

Tomasz Kościelniak – miłośnik wędkarstwa rzutowego, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. W lipcu 2015 roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów w Słowenii. Został wicemistrzem świata w konkurencjach indywidualnych: spinning sprawnościowy 7,5 g arenberg, spinning cel 7,5 g, odległość spinningowa 7,5g. Wraz z innymi reprezentantami Polski drużynowo zdobył medal złoty.

Tomasz Kościelniak, Zespół Szkół Technicznych w Śremie

Filip Dziuba

Filip Dziuba (Rapid Śrem) – Śremskie Żyrafy 2015

 

Filip Dziuba – uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Trenuje w klubie sportowym Rapid, jest członkiem kadry narodowej juniorów. W 2015 roku odniósł wiele zwycięstw i wielokrotnie stawał na podium w zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Największym sukcesem Filipa jest 3. miejsce w Pucharze Świata w Innsbrucku.

Filip Dziuba, Rapid Śrem (taekwondo)

Sylwia Śliczna

Sylwia Śliczna (Sandow Śrem) – Śremskie Żyrafy 2015

 

Sylwia Śliczna – członkini klubu Sandow Śrem. Wielokrotnie reprezentowała Polskę podczas mistrzostw świata i Europy w kulturystyce i fitness. W 2015 roku w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów we Wrocławiu zdobyła złoty medal w kategorii “fitness sylwetkowe”, w Kielcach – medal brązowy. Na swoim koncie ma również 6. miejsce podczas mistrzostw Europy i 7. miejsce na Olimpii w Pradze.

Sylwia Śliczna, Sandow Śrem

Wojciech Czeterbok

Wojciech Czeterbok (GReeN BIKE MTB Team), Śremskie Żyrafy 2015

 

Wojciech Czeterbok – miłośnik kolarstwa MTB. Członek amatorskiej drużyny sportowej GReeN BIKE MTB Team. W 2015 roku aż 17 razy stał na podium podczas zawodów rowerowych na obszarze całej Polski. Wśród wielu zwycięstw jest również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Kaczmarek Electric MTB, który obejmował 7 maratonów na ziemi lubuskiej i leszczyńskiej.

Wojciech Czeterbok, GReeN BIKE MTB Team

Marcin Rozmiarek

Marcin Rozmiarek (Liceum Ogólnokształcące w Śremie), Śremskie Żyrafy 2015

 

Marcin Rozmiarek – uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. W 2015 roku zdobył 10. miejsce w kraju w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej. Jest laureatem Ogólnopolskiej V Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Jego publikacja ukazała się w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Historycznego. Otrzymuje stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Marcin Rozmiarek, Liceum Ogólnokształcące w Śremie

Tradycyjnie zapraszamy do udziału w internetowym konkursie “Śremskie Żyrafy 2015”. Wystarczy do 7 stycznia 2016 do godz. 15.00 wytypować najciekawszą nominację do tytułu Śremskiej Żyrafy 2015. Wśród osób, które wezmą udział w konkursie, rozlosowane zostaną zestawy śremskich gadżetów.

Biorąc udział w konkursie, uczestnicy wyrażają zgodę na zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych w celach związanych z konkursem zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.

Głosować można na stronie internetowej Urzędu Miasta w Śremie: srem.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.