Śremianin sam postanowił złapać przestępców…

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 19 – letniego złodzieja z gminy Kościan. Mężczyzna wraz ze swoim 20 – letnim kolegą przyjechał na tzw. „gościnne występy” do Śremu. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy planowali włamywać się do zaparkowanych samochodów i kraść paliwo. Ostatecznie nic nie ukradli. Zostali spłoszeni przez młodego, odważnego śremianina, który ruszył za nimi w pościg. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W minioną niedzielę, 16 sierpnia, około godz. 23.40, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na parkingu osiedla Helenki w Śremie dwóch nieznanych mężczyzn włamało się do samochodu.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, że mieszkaniec Śremu chciał ująć dwóch mężczyzn, którzy przenosili coś z jednego samochodu do drugiego. Odważny śremianin sam ruszył za tymi mężczyznami w pościg. Złodzieje uciekli, ale spłoszeni zostawili samochód osobowy marki BMW, a w nim pięć pustych baniek, każda o pojemności 5 litrów. Zdążyli już także uszkodzić bak zaparkowanego opla i spuścić paliwo do pojemnika. Wszystko to pozostawili i uciekli.

W poniedziałek, 17 sierpnia, w toku wykonywanych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego na terenie powiatu kościańskiego zatrzymali jednego ze złodziei, 19 – letniego mieszkańca gminy Kościan. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i został przesłuchany. Detektywi ustalili, że drugim ze sprawców jest 20- letni mieszkaniec gminy Kościan. Obecnie trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.