Wózek spacerowy – dlaczego daszek jest taki ważny?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Wózek spacerowy to fantastyczny wynalazek, bez którego trudno wyobrazić sobie wychowywanie dziecka we współczesnych czasach. Pojazd pozwala w wygodny sposób transportować malucha na małe odległości oraz zapoznawać go z otaczającym nas światem. Ważne jednak, by spacerówka była wyposażona w odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak np. zadaszenie. Poniżej podpowiadamy, dlaczego akurat ten element jest tak istotny.

Powiedz „nie” promieniowaniu słonecznemu

Dzieci nie są po prostu miniaturowymi dorosłymi. Ich młode, rozwijające się organizmy cechują się niższą odpornością oraz zwiększoną wrażliwością na wszelkie czynniki środowiska i stany patologiczne. Dotyczy to również promieniowania słonecznego, a konkretniej – promieniowania ultrafioletowego, bo to ono właśnie, podane w zbyt dużej dawce, działa destrukcyjnie na nasze ciała.

Niezabezpieczone przed promieniami pociechy szybciej ulegają poparzeniom słonecznym, a ponadto łatwiej u nich o przegrzanie czy nawet odwodnienie. Chociaż smarowanie dziecka kremem przeciwsłonecznym powinno każdemu rodzicowi wejść w nawyk, to przecież nie zawsze jest na to czas. Powyższe argumenty bez wątpienia przemawiają za tym, że każda spacerówka powinna być wyposażona w daszek.

Więcej na https://dwamichaly.pl/pol_m_Wozki-spacerowe-441.html

Ochrona nie tylko przed słońcem

Prawie nikt z nas nie lubi być przemoknięty. Chociaż maluchy nie zawsze są w stanie wyrazić swoje potrzeby, to z całą pewnością można przyjąć, że jest to prawda także w ich przypadku. Nie można także zapominać o tym, że przemoknięte i zmarznięte dziecko może być bardziej narażone na infekcje. Ponownie sugerujemy więc, by rodzice zaopatrzyli się w wózek spacerowy z daszkiem, który zapewni ich smykowi komfort i bezpieczeństwo.

Odrobina prywatności

Nieważne jak nieprawdopodobne może się to wydawać, młody człowiek też potrzebuje odrobiny prywatności i chwil dla siebie. Warto także pamiętać o tym, że niektóre dzieci mogą najzwyczajniej w świecie bać się obcych osób, przed którymi na spacerze raczej nie da się uciec. Decydując się na odpowiednią spacerówkę, zapewnisz swojemu maluchowi poczucie bezpieczeństwa, dodatkowo dbając o jego spokój.

W razie potrzeby (prawie) zawsze możesz go złożyć!

Niekiedy bywają chwile, w których daszek staje się nieprzydatny, a czasami nawet – wręcz przeszkadza. Na szczęście producenci współczesnych wózków spacerowych przewidują taką okoliczność, projektując swoje produkty w taki sposób, by zadaszenie można było z powodzeniem złożyć. Jest to świetna wiadomość dla tych, którzy wciąż nie są przekonani do rozwiązań z daszkiem lub dla tych, którzy wiedzą, że czasami taka funkcjonalność może się przydać

Podsumowanie

Daszek to obowiązkowe wyposażenie każdego wózka spacerowego. Ten – pozornie nieważny – element wyposażenia pozwala ochronić dziecko przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort malucha podczas spaceru.

2 Responses

  1. O tak byleby jeszcze filtr UV – widziałam różnicę jak miałam wcześniejszy wózek bez filtrów, a widzę jak teraz mam Salsę 4 ABC Design z filtrami i teraz wózek w ogóle się nie nagrzewa. To mega ważne.

    1. A tak ogólnie jesteś zadowolona z tego wózka, nada sięteż na troche gorsze drogi czasami? Bo lubię pojechać sobie do lasu i tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: