Okręgi wyborcze i obwody głosowania w Śremie w wyborach do sejmu i senatu 2019

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Okręgi wyborcze i obwody głosowania
Okręgi wyborcze i obwody głosowania

Już w najbliższą niedzielę, tj. 13 października 2019 roku odbędą się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy numery obwodów głosowania, granice oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych.

Zgodnie z konstytucją wybory parlamentarne zarządza prezydent nie później niż 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu. Data wyborów wyznaczana jest na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji parlamentu. 13 października 2019 roku jest najwcześniejszym możliwym terminem.

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie,
ul. Stefana Grota Roweckiego 10, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: 750 – lecia; Aleja Katyńska; Jeziorna; Leopolda Okulickiego; Stanisława Staszica;
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Przedszkole Nr 3 “Jarzębinka” w Śremie,
ul. Tadeusza Bora Komorowskiego 3, 63-100 Śrem
MIASTO ŚREM ulica: Tadeusza Bora Komorowskiego
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie,
ul. Dezyderego Chłapowskiego 12A, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulica: Dezyderego Chłapowskiego nr 4, 6, 8, 10, 12, 20, 22 i 24; Grunwaldzka

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 “Mali Przyrodnicy” w Śremie,
ul. Tadeusza Bora Komorowskiego 4, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Dezyderego Chłapowskiego nr 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31 i 33

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Braci Barskich w Śremie,
ul. Ignacego Paderewskiego 4, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Ignacego Paderewskiego; Konstytucji 3 Maja; Nowowiejskiego; Stanisława Moniuszki

Przedszkole Słoneczna Szóstka z Oddziałami Zamiejscowymi w Śremie,
ul. Ignacego Paderewskiego 4, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Artura Grottgera; Fryderyka Chopina, Heweliusza; Karola Szymanowskiego; Kolberga; Kopernika; Romera; Strzeleckiego; Tatarkiewicza

Salka Parafialna przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Bł. Michała Kozala Bpa i M w Śremie,
ul. Jacka Malczewskiego 8, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Aleja Solidarności; Andersena; Brzechwy; Chałubińskiego; Gierymskiego; Jacka Malczewskiego; Jana Matejki; Jastrzębia; Józefa Chełmońskiego; Korczaka; Leona Wyczółkowskiego; Makuszyńskiego; Michałowskiego; Nenckiego; Puchalskiego; Skłodowskiej – Curie; Stanisława Witkiewicza; Stanisława Wyspiańskiego; Strusia; Śniadeckiego; Święcickiego; Tadeusza Kantora; Tadeusza Makowskiego; Tuwima; Włodzimierza Tetmajera; Wojciecha Kossaka; Zaułek Jana Cybisa; Zaułek Olgi Boznańskiej; Żurawia
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Budynek gminny w Śremie,
ul. Jana Kilińskiego 2, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Cmentarna, Fabryczna, Floriana Marciniaka; Gen. Wł. Sikorskiego; Kolejowa; Kręta; Nadbrzeżna; Nadwarciańska; Zachodnia; Żwirowa
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie,
ul. Jana Kochanowskiego 2, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Andrzeja Frycza Modrzewskiego; Cypriana Kamila Norwida; Długa; Elizy Orzeszkowej; Hugo Kołłątaja; Jana Kilińskiego; Jana Kochanowskiego; Jana Ostroroga; Ks. Antoniego Rzadkiego; Ludwika Zamenhofa; Marii Konopnickiej; Mikołaja Reja; Narzędziowa; Nowa Strzelnica; Prosta; Przemysłowa; Rzemieślnicza; Szeroka; Tytusa Działyńskiego; Warsztatowa; Władysława Reymonta; Włókniarzy; Wojska Polskiego; Zielona; Zofii Nałkowskiej

Muzeum Śremskie w Śremie,
ul. Adama Mickiewicza 89, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Adama Mickiewicza; Glinki; Gostyńska; Jasna; Kosynierów; Krótka; Letnia; Powstańców Wielkopolskich; Promenada; Rolna; Środkowa; Wiejska; Wiosenna; Wiosny Ludów
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie,
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 30, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Akacjowa; Farna; Floriana Dąbrowskiego; Franciszkańska; Gołębia; Józefa Dutkiewicza; Końcowa; Ks. Jerzego Popiełuszki; Ks. Piotra Wawrzyniaka; Łąkowa; Mariana Zielińskiego; Młyńska; Ogrodowa; Parkowa; Plac Straży Pożarnej; Podgórna; Polna; Prymasa Stefana Wyszyńskiego; Szewska; Tadeusza Kościuszki; Targowa; Wąska
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie,
ul. Szkolna 4, 63 – 100 Śrem

MIASTO ŚREM ulice: Aleksandra Głowackiego; dr. Seweryna Matuszewskiego; Jóżefa Bema; Józefa Piłsudskiego; Józefa Wybickiego; Ks. Abp. Antoniego Baraniaka; Ks. Jana Kajetańćzyka; Łazienkowa; Mała Łazienkowa; Mała Rzeźnicka; Piaskowa; Plac 20 Października; Podwale; Poprzeczna; Poznańska; Racławicka; Rzeczna; Słoneczna; Stanisława Wojciechowskiego; Stary Rynek; Szkolna; Tylna; Ustronna; Wacława Adamskiego; Wielka Rzeźnicka; Wschodnia; Źródlana

Świetlica wsi Psarskie,
Psarskie ul. Owocowa 6, 63 – 100 Śrem

WSIE: Góra; Psarskie; Szymanowo
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa w Zbrudzewie,
Zbrudzewo ul. Śremska 49, 63 – 100 Śrem

WSIE: Kawcze; Niesłabin; Orkowo; Zbrudzewo

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie,
Dąbrowa ul. Śremska 2, 63 – 100 Śrem

WSIE: Dąbrowa, Grodzewo; Kaleje; Luciny; Mateuszewo; Mechlin; Tesiny
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej,
Pysząca ul. Śremska 12, 63 – 100 Śrem

WSIE: Binkowo; Borgowo; Bystrzek; Dobczyn, Grzymysław; Łęg; Olsza; Ostrowo; Pysząca; Sosnowiec
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Szkoła Podstawowa im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Nochowie,
Nochowo, ul. Szkolna 5, 63 – 100 Śrem

WSIE: Bodzyniewo; Kadzewo; Marszewo; Nochowo; Nochówko; Pełczyn; Wirginowo
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Świetlica wsi Błociszewo,
Błociszewo ul. Kasztanowa 3, 63 – 100 Śrem

WSIE: Błociszewo; Gaj; Krzyżanowo; Marianowo; Pucołowo

Świetlica wsi Wyrzeka,
Wyrzeka ul. Ks. Piotra Wawrzyniaka 13, 63 – 100 Śrem

WSIE: Dalewo; Jeleńczewo; Mórka; Wyrzeka
Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem,
Psarskie Owocowa 8, 63 – 100 Śrem

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Śremie,
ul. Promenada 7, 63 – 100 Śrem

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Śremie

Dom Pomocy Społecznej w Śremie,
ul. Farna 16, 63 – 100 Śrem

Dom Pomocy Społecznej w Śremie

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o.,
ul. Józefa Chełmońskiego 1, 63 – 100 Śrem

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o.

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
2) całkowitej niezdolności do pracy;
3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;
4) zaliczeniu do I grupy inwalidów;
5) zaliczeniu do II grupy inwalidów;
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Koninie II najpóźniej do dnia 30 września 2019 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
2) całkowitej niezdolności do pracy;
3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;
4) zaliczeniu do I grupy inwalidów;
5) zaliczeniu do II grupy inwalidów;
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek
pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Śremu najpóźniej do dnia 4 października 2019 r. – Pion Spraw Obywatelskich, ul. Adama Mickiewicza 10.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 13 października 2019 r. od godz. 7 00 do godz. 21 00 .

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera