W ubiegłym tygodniu, policjanci Komendy Powiatowej w Śremie zatrzymali mężczyznę, który w Wyrzece/ k. Śremu prowadzając po pijanemu stracił panowanie nad pojazdem i dachował na polu uprawnym. Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednakże w pościg udali się policjanci prewencji i drogówki. Okazało się, że mężczyzna miał ponad da promile alkoholu we krwi, a samochód, który prowadził… ukradł wcześniej ojcu.

Zatrzymany trafił do aresztu, grozi mu nawet 8 lat.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.
9 listopada br., o godz. 14.09, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Wyrzece dachował Opel Astra, a kierujący tym autem porzucił pojazd i oddalił się.

W pościg za mężczyzną, który uciekł z miejsca zdarzenia udali się policjanci prewencji i drogówki.

Około godz. 15.00 w Nochowie funkcjonariusze prewencji zatrzymali 33-letniego mieszkańca Śremu, który w rozmowie z przyznał się do kierowania oplem i spowodowania zdarzenia drogowego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie – 1,08 mg/l, II badanie – 1,09 mg/l.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący oplem nie posiada uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej zatrzymane.

Do śremskiej Komendy zgłosił się także właściciel samochodu Opel Astra, czyli ojciec zatrzymanego, który powiadomił o tym, że syn zabrał opla, bez jego wiedzy i zgody.

33-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył tego, że kierował oplem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo. Natomiast drugi dotyczył tego, że w celu krótkotrwałego użycia zabrał auto swojemu ojcu, bez jego wiedzy i zgody, a następnie porzucił ten pojazd w stanie uszkodzonym.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.