Policjanci zatrzymali 40-letniego złodzieja, który starszej mieszkance Dolska ukradł rower

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 40-letniego złodzieja, który starszej mieszkance Dolska ukradł rower. Mundurowi odzyskali też jednoślad, który szybko wrócił do właścicielki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

30 sierpnia br., o godz. 12.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Dolsku, z parkingu przy sklepie, ktoś ukradł rower seniorce, która przyjechała jednośladem na zakupy.

Sprawą zajęli się dzielnicowi, którzy szybko wpadli na trop złodzieja i jeszcze tego samego dnia, około godz. 18.30, w Parku Odlewników w Śremie, zatrzymali 40-letniego mieszkańca jednej z wiosek gminy Dolsk, przy którym stał skradziony rower wartości 500 złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca kradzieży najpierw robił zakupy w tym samym miejscu, co seniorka. Kiedy wyszedł ze sklepu, to zobaczył rower, który postanowił zabrać, bowiem jak stwierdził nie miał czym dostać się do Śremu, gdzie w Parku Odlewników czekał za kolegą.

Kolega nie przyszedł, ale przyszli policjanci, którzy szukając złodzieja i skradzionego jednośladu penetrowali także śremskie parki.

40-latek usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz policjanci z Zespołu ds. wykroczeń skierują wniosek o ukaranie sprawcy kradzieży. Odzyskany rower już też wrócił do właścicielki.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.