Ukradł samochód ojcu, prowadził po pijanemu, a następnie dachował na polu uprawnym

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W ubiegłym tygodniu, policjanci Komendy Powiatowej w Śremie zatrzymali mężczyznę, który w Wyrzece/ k. Śremu prowadzając po pijanemu stracił panowanie nad pojazdem i dachował na polu uprawnym. Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednakże w pościg udali się policjanci prewencji i drogówki. Okazało się, że mężczyzna miał ponad da promile alkoholu we krwi, a samochód, który prowadził… ukradł wcześniej ojcu.

Zatrzymany trafił do aresztu, grozi mu nawet 8 lat.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.
9 listopada br., o godz. 14.09, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Wyrzece dachował Opel Astra, a kierujący tym autem porzucił pojazd i oddalił się.

W pościg za mężczyzną, który uciekł z miejsca zdarzenia udali się policjanci prewencji i drogówki.

Około godz. 15.00 w Nochowie funkcjonariusze prewencji zatrzymali 33-letniego mieszkańca Śremu, który w rozmowie z przyznał się do kierowania oplem i spowodowania zdarzenia drogowego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie – 1,08 mg/l, II badanie – 1,09 mg/l.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący oplem nie posiada uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej zatrzymane.

Do śremskiej Komendy zgłosił się także właściciel samochodu Opel Astra, czyli ojciec zatrzymanego, który powiadomił o tym, że syn zabrał opla, bez jego wiedzy i zgody.

33-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył tego, że kierował oplem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo. Natomiast drugi dotyczył tego, że w celu krótkotrwałego użycia zabrał auto swojemu ojcu, bez jego wiedzy i zgody, a następnie porzucił ten pojazd w stanie uszkodzonym.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.