Uniwersalne szlifierki kątowe Makita dla każdego

Japońskie szlifierki kątowe Makita to elektronarzędzia cenione zarówno przez profesjonalistów, jak i zapalonych majsterkowiczów. Na tle swojej konkurencji wyróżniają się one wprost legendarną niezawodnością oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jednak szlifierki kątowe Makita występują w wielu rodzajach, a każdy z nich jest dedykowany realizowaniu nieco innych zadań. Zatem, który model japońskich kątówek wybrać?

Co to są szlifierki kątowe?

Szlifierki kątowe, przez wiele osób nazywane zdrobniale jako „kątówki”, to jedne z najpopularniejszych narzędzi. Są one wyposażone w wydajne silniki elektryczne, które całą swoją moc przekazują na podłączony do urządzenia osprzęt. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych elektronarzędzi, osprzęt szlifierki kątowej zamocowany jest prostopadle do jej korpusu. Ta unikalna konstrukcja pozwala na efektywną pracę w ciasnych przestrzeniach oraz trudnodostępnych miejscach, a także ułatwia kontrolę nad obracającym się z wysoką prędkością obrotową osprzętem.

To jednak nie wszystko. Silniki szlifierek kątowych Makita oraz zastosowane w nich przekładnie umożliwiają rozpędzenie osprzętu do pułapu 10 – 12 tysięcy obrotów na minutę. Tak wysoka prędkości obrotowa, w połączeniu z tarczami tnącymi lub szlifierskimi o agresywnym profilu gwarantuje ogromną wydajność obróbki materiałów. Dzięki temu szlifierki kątowe Makita świetnie nadają się do wstępnej obróbki takich budulców, jak między innymi:

· stal konstrukcyjna;

· beton;

· kamień naturalny;

· ceramika;

· drewno;

Z kolei po wyposażeniu szlifierek kątowych Makita w osprzęt o nieco innym profilu możliwe staje się także rozpoczęcie dużo precyzyjniejszej obróbki powyższych materiałów. Umożliwia to niemal idealne dopasowanie kątówki do swoich preferencji oraz wymogów realizowanych projektów.

Rodzaje szlifierek kątowych

Szlifierki kątowe Makita – dostępne w sklepie https://domitech.pl/szlifierka-katowa-makita – są kompatybilne z tarczami o wielu różnych średnicach. Zapewnia im to ogromną uniwersalność i gwarantuje kompatybilność z większością dostępnego na rynku osprzętu.

Jednak zdecydowanie najpopularniejszymi rozmiarami szlifierek kątowych Makita są warianty o średnicy 115 mm, 125 mm oraz 230 mm.

Szlifierki kątowe Makita 115 mm

Elektronarzędzia współpracujące z tarczami o średnicy 115 mm to lekkie i zarazem niezwykle poręczne szlifierki kątowe. Umożliwiają one współpracę z tarczami o średnicy 115 mm, dzięki czemu są łatwe w obsłudze i świetnie sprawdzą się podczas prac w ciasnych przestrzeniach.

Elektronarzędzia te (a w szczególności warianty akumulatorowe) są popularnym wyborem warsztatów samochodowych oraz „złotych rączek” świadczących swoje usługi remontowo-serwisowe. Szlifierki kątowe Makita 115 mm będą też świetnym sprzętem dla początkujących majsterkowiczów, którzy chcą wykonywać drobne prace w zaciszu swojego domostwa.

Szlifierki kątowe Makita 125 mm

pol_pl_Szlifierka-katowa-Makita-GA5021C-1971_1.jpg

https://domitech.pl/product-pol-1971-Szlifierka-katowa-Makita-GA5021C.html

Szlifierki kątowe Makita zaprojektowane z myślą o obsłudze tarczy o średnicy 125 mm to zdecydowanie najpopularniejsze modele „kątówek”. Ich korpusy zapewniają możliwość umieszczenia w nich wydajniejszych silników, dzięki czemu zapewniają one użytkownikom znacznie więcej mocy znamionowej. Ich silniki elektryczne mogą rozwijać pułap 1900 watów, co umożliwia pracę z nawet najbardziej wymagającym rodzajem osprzętu.

Oczywiście szlifierki kątowe Makita są też dostępne ze skromniejszymi motorami o nieco mniejszej mocy. Dzięki temu kątówki współpracujące z tarczami o średnicy 125 mm stanowią świetny balans pomiędzy gabarytami sprzętu, jego wagą oraz wydajnością. Dlatego też stanowią one jedno z najważniejszych elektronarzędzi w arsenale przedsiębiorstw budowlanych, komunalnych oraz ekip remontowych. Są też nieodłącznym urządzeniem na wyposażeniu mechaników samochodowych oraz osób zajmujących się serwisowaniem maszyn rolniczych, a także przemysłowych.

Szlifierki kątowe Makita 125 mm idealnie sprawdzą się podczas zadań związanych ze szlifowaniem stali konstrukcyjnej, drewna oraz betonu. Można nimi też przecinać wszelkie rodzaje metali, ceramiki oraz tworzyw sztucznych. Z kolei po wyposażeniu ich w dobrej klasy tarcze diamentowe możliwe stanie się też cięcie zbrojonego betonu, bloczków budowlanych, a nawet kamienia naturalnego.

Szlifierki kątowe Makita 230 mm

pol_pl_Szlifierka-katowa-Makita-GA9020R-210_1.jpg

https://domitech.pl/product-pol-210-Szlifierka-katowa-Makita-GA9020R.html

Duże szlifierki kątowe Makita wprawiające w ruch tarcze o średnicy 230 mm to największe i zarazem najpotężniejsze rodzaje kątówek. Dedykowane są do realizacji najcięższych zadań na placu budowy, umożliwiając sprawne wykonywanie prac wyburzeniowych oraz konstrukcyjnych. Przy odrobinie wprawy można nimi w okamgnieniu przecinać nawet największe betonowe krawężniki, bloczki budowlane oraz elementy wykonane ze stali o dużym przekroju. Takie kątówki ułatwią też szybkie szlifowanie powierzchni metalowych oraz posadzek betonowych.

Szlifierki kątowe Makita 230 mm są wyposażone w silniki elektryczne o mocy często przekraczającej pułap 2 tysięcy watów. Dzięki temu te elektronarzędzia mogą rozpędzać osprzęt do prędkości około 6000 – 7000 obrotów na minutę.

Tak ogromna wydajność bezpośrednio przekłada się jednak na wagę oraz gabaryty samego urządzenia. Dlatego też szlifierki kątowe Makita wyposażone w tarczę o średnicy 230 watów dedykowane są raczej profesjonalistom oraz doświadczonym majsterkowiczom.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.