Zwiedzamy Kaszuby: Co warto zobaczyć?

Kaszuby to jeden z piękniejszych rejonów w Polsce. Ten kulturowy region posiada w swym dobytku ogrom miejsc wartych zobaczenia. Sama historia Kaszub oraz ich rodowitych mieszkańców jest niebywale interesująca. Dlatego też doradzimy, co warto zobaczyć w Kaszubach.

Kaszubski Park Krajobrazowy

Coś dla miłośników przyrody. Ten malowniczy zakątek jest nazywany ,,Szwajcarią Kaszubską” i stanowi prawdziwą gratkę dla wielbicieli jezior. Tym bardziej, że są one wyjątkowymi jeziorami. Mają bowiem wysokie brzegi, a polskie jeziora na ogół mają tylko płaskie brzegi. W pobliżu znajdą Państwo wiele punktów widokowych oraz miejsc, w których można zrobić piękne zdjęcia. Jeżeli Państwo lubią naturę, podpowiemy aby udali się Państwo do mini zoo w Żukczynie na Kaszubach. Jest tam mnóstwo zwierząt, które skradną zwłaszcza serca dzieci. Między innymi owieczki, kuce czy też przepiękne alpaki, które zachwycą każdego i uprzyjemnią pobyt na Kaszubach, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż wolno je głaskać. Na miejscu mogą także nakarmić Państwo zwierzęta oraz udać się na pokaz papug egzotycznych.

Plac Jakuba Wejhera

Bolszewo to jedno z ładniejszych miejsc Kaszub. Owa wieś, choć mała, sama w sobie jest bardzo klimatyczna. Jeżeli zatrzymają się Państwo w hotelu Victoria (jego ofertę można znaleźć na stronie hotelvictoria.pl), będą mieć Państwo bardzo blisko do Wejherowa. Od Bolszewa do pięknego rynku w Wejherowie – Placu Jakuba Wejhera – jest tylko 5 kilometrów. Wspaniały zabytkowy rynek jest chętnie oglądany przez rzesze turystów co roku, to absolutnie jedno z ładniejszych miejsc Kaszub. Na placu Jakuba Wejhera stoi pomnik założyciela miasta, zaś po drodze dostrzegą Państwo mnóstwo zabytkowych budynków. Warto wybrać się tam w taki dzień, w którym akurat odbywają się na nim klimatyczne jarmarki lub jedna z częstych imprez okolicznościowych. W centralnym punkcie rynku można podziwiać wieżę ratusza z 1908 roku. Przykładowo o godzinach: 12., 15. czy 18. z wieży zegarowej wybrzmiewa piękny Marsz Kaszubski. Tuż obok znajduje się wyjątkowy Kościół Świętej Trójcy, który wzniesiono około XVII wieku. Zatem w pobliżu jako bazę noclegową warto wybrać Bolszewo, skąd blisko do Wejherowa i placu Jakuba Wejhera. Małym historykom również spodoba się taka wycieczka, bowiem po drodze z pewnością znajdą się sklepy z pamiątkami.

Kaszuby są jednym z miejsc najczęściej wybieranych na wakacje przez Polaków. Wszystko za sprawą krajobrazu oraz ogromu atrakcji. My przedstawiliśmy dla Państwa tylko kilka, być może nieco mniej oczywistych, aczkolwiek wartych zobaczenia.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.