Centrum terapii dla rodzin — do kogo są skierowane i jak mogą pomóc?

W dorosłym życiu często nawracają wspomnienia z dziecięcych lat. Niekiedy nie należą one do najmilszych, przez co stają się przeszkodą obecnego życia. Przytłaczające mogą być nie tylko demony z dawnych lat. Trudy życia codziennego i obecne problemy także mogą zabierać radość i sprawiać, że ludzie zamykają się na świat. Z każdym problemem dotyczącym przeszłości i teraźniejszości może pomóc odpowiednia terapia. W centrach specjalizujących się w pomocy szeroko rozumianej rodzinie można uzyskać specjalistyczną pomoc. Na co dokładnie można liczyć?

Terapia grupowa DDA i DDD

Obie terapie zostały stworzone dla osób dorosłych pochodzących z rodzin, gdzie występował problem alkoholowy bądź dochodziło do przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Spotkania w grupie dają możliwość spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy. Osoby z tym samym problemem dzielą się podobnymi spostrzeżeniami, przez co terapia przynosi niebywałe efekty. Istotna w terapii jest niezmienność grupy. Umożliwia to przełamanie się na niektóre sprawy, a tym samym pomaga budować pewne więzi, które są niezwykle istotne.

Terapia DDA oraz DDD jednak różnią się nieco od siebie. Pierwszy skrót oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików. Terapia jest więc skierowana do osób dorastających wśród rodzin, gdzie rodzic, czy nawet rodzice przejawiali problemy z nadużywaniem alkoholu.

DDD oznacza za to Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. Ten rodzaj terapii opiera się także na problemach alkoholowych. Jednak w tej grupie znajdują się również osoby, które doświadczyły przemocy fizycznej i psychicznej.

Trening Umiejętności Społecznych

Trening Umiejętności Społecznych inaczej TUS pozwala otworzyć się na nowe znajomości, kontrolować emocje, wyrażać swoje zdanie, a także poprawia umiejętności samokontroli, czy rozwiązywania konfliktów.

Terapie TUS, DDA, czy DDD można znaleźć w ofercie https://rodzinaodnowa.waw.pl/. Centrum skupia się na problemach rodzinnych, pomaga odbudowywać relacje, przepracować trudną przeszłość, czy rozstanie.

TUS jest terapią skierowaną do osób z autyzmem, ADHD, czy zespołem Aspergera. Jednak często z takich treningów korzystają nieśmiali mający problem z nawiązywaniem relacji. TUS jest również dla osób przejawiających agresywne zachowania.

Inne terapie

W klinikach dla rodzin dostępne są także terapie dla par, a nawet spotkania grupowe dla osób po rozstaniu. Wiele miejsc w swojej ofercie proponuje możliwość indywidualnych spotkań, czy konsultacji. Jest to więc miejsce skierowane do każdej osoby zmagającej się ze swoją przyszłością, trudami życia codziennego, czy problemami w relacjach z innymi ludźmi, lub w związku.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.