Jaką fugę do białych płytek wybrać?

Jaką fugę do białych płytek wybrać?

Każda łazienka składa się z wielu elementów wyposażenia. Dobrze dobrane tworzą funkcjonalną i estetyczną przestrzeń. Podczas aranżacji w pierwszej kolejności myślimy nie tyle o meblach czy armaturze, ale o płytkach, które są tłem dla całości. W ostatnich sezonach zauważyć można, że coraz częściej fugi dobierane są na zasadzie kontrastu. W przypadku białych płytek pojawi się czarna fuga, ciemnoszara czy grafitowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego jaką fugę wybrać do białych płytek – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Białe płytki – jaka fuga?

Białe płytki w łazience są popularne od wielu lat. Na rynku jest ogromny wybór płytek. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorem, ale także i kształtem, fakturą. Pomimo tak ogromnej różnorodności wciąż do najpopularniejszych zalicza się białe płytki łazienkowe. Spowodowane jest to w dużej mierze tym, że białe płytki i ogólnie kolor biały kojarzony jest z czystością, sterylnością. Poza tym łazienki zazwyczaj nie są pomieszczeniami przestronnymi i dużymi, a jak wiadomo jasne kolory optycznie powiększają wnętrze.

Fugi w białych płytkach jeszcze do niedawna były przede wszystkim białe. Dobierało się je na zasadzie podobieństwa a nie kontrastu. Obecnie sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ coraz częściej spotkać się możemy z czarną fugą do białych płytek. Efekt wizualny jaki można w ten sposób osiągnąć jest bardzo ciekawy.

Kontrastujące czarne fugi

Obecnie jednym z popularnych rozwiązań jest użycie ciemniejszych kolorów fug lub wzorów na ścianie czy podłodze, aby stworzyć kontrast z białymi płytkami. Innym pomysłem jest dodanie akcentów w postaci mebli lub dodatków w odcieniach innych niż biel. Można też zdecydować się na zainstalowanie oświetlenia, które podkreśli wybrane elementy w pomieszczeniu.

Czarna fuga do białych płytek jest popularnym rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie ciekawego kontrastu. Czarna fuga jest szczególnie efektowna w połączeniu z białymi płytkami o prostych kształtach i jednolitym kolorze. Takie zestawienie jest idealne do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji. Czarna fuga jest również odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu czystości.

fuga do białych płytek
fuga do białych płytek

Czarna fuga i białe płytki – zalety

Białe płytki i czarna fuga w łazience to elegancki i nowoczesny wybór, który pozwala na stworzenie ciekawego kontrastu. Takie zestawienie jest szczególnie efektowne w łazience o minimalistycznym i nowoczesnym stylu, chociaż sprawdzają się coraz częściej w łazienkach retro czy klasycznych.

Białe płytki są uniwersalne i pasują do wielu aranżacji, a czarna fuga dodaje im wyrafinowania i elegancji. W takiej łazience świetnie prezentują się dodatki i meble w kolorze srebrnym lub złotym.

Czarno – biała łazienka

Czerń i biel to klasyczne połączenie kolorów, które jest ponadczasowe i eleganckie. W łazience czerń i biel mogą być użyte na wiele sposobów, na przykład poprzez płytki, meble, akcesoria lub oświetlenie. Czerń i biel mogą być użyte razem lub jako główne kolory z dodatkiem innych odcieni. Czerń i biel to także doskonały wybór do małych łazienek, ponieważ te kolory optycznie powiększają przestrzeń. Pamiętajmy, że czerń jest trudna w utrzymaniu czystości, dlatego warto zastosować ją w małych ilościach oraz zadbać o optymalne oświetlenie.

Więc poradników i inspiracji znajdziesz na https://www.lazienkiabc.pl/

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.