Podejrzany o kradzieże rowerów, laptopów i włamanie do sklepu został aresztowany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-letniego śremianina podejrzanego o włamanie do sklepu, kradzież pieniędzy, rowerów i laptopów. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec amatora cudzego mienia trzymiesięczny areszt.

23 marca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że z samochodu zaparkowanego przed śremskim marketem skradziono torbę z laptopem, ładowarką, kartą i miernikiem przewodów komputerowych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy namierzyli i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 40-letni śremianin. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika także, iż kilka dni wcześniej w Śremie 40-latek ukradł rower górski pozostawiony przed sklepem. Ponadto, w pierwszych dniach marca tego roku również ukradł rower pozostawiony na parkingu, a 8 marca, z otwartego samochodu BMW, który był zaparkowany przed blokiem na osiedlu Helenki, ukradł skórzaną torbę z laptopem. Z zebranego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika także, iż miłośnik cudzego mienia ma na swoim koncie włamanie do sklepu z odzieżą, do którego doszło 9 stycznia br. w Śremie na Jezioranach. Stamtąd złodziej wyniósł pieniądze.

29 marca br. zatrzymany usłyszał w sumie siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczyły kradzieży, jeden włamania, a dwa posiadania marihuany i amfetaminy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które wróciło już do pokrzywdzonych.

30 marca br. na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec amatora cudzego mienia trzymiesięczny areszt.

Śremianin był już wcześniej notowany i karany, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz również grozi mu kara więzienia.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.