Policja

Szkolny złodziej namierzony i zatrzymany – działał w recydywie

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali 30-letniego złodzieja, który niepostrzeżenie wszedł na teren jednej ze szkół w Śremie i z pomieszczenia gospodarczego ukradł portfel z pieniędzmi, dowodem osobistym oraz kartą bankomatową. Mężczyzna był już wcześniej notowany, karany za kradzieże oraz włamania i działał w warunkach tzw. recydywy. Teraz kolejna jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

14 czerwca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że kilka dni wcześniej na terenie jednej ze śremskich szkół, ktoś z pomieszczenia gospodarczego ukradł portfel z pieniędzmi, dowodem osobistym oraz kartą bankomatową. Portfel został znaleziony na parapecie zewnętrznym innego, szkolnego pomieszczenia, ale nie było w nim pieniędzy i karty bankomatowej.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze namierzyli 30-letniego złodzieja, który niepostrzeżenie wszedł na teren szkoły i dokonał kradzieży portfela z zawartością, a później jeszcze używając skradzionej karty płatniczej usiłował włamać się do systemu bankowego.

30-letni amator cudzej własności przyznał się do zarzucanego mu czynu. To mieszkaniec Śremu, który wcześniej był wielokrotnie notowany przez śremską Policję jako sprawca kradzieży i włamań. Tym razem działał w warunkach tzw. recydywy, co niewątpliwie będzie miało wpływ na wyrok sądu.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.