Pijani palili papierosy aż spowodowali pożar

Dzielnicowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w Śremie doprowadzili do pożaru pustostanu. Kompletnie nieodpowiedzialny 25-letni mieszkaniec Lubonia oraz jego 46-letni bezdomny kompan wypili dużo alkoholu, co miało wpływ na to, że nieostrożnie obchodzili się z papierosami, które palili i w ten sposób zainicjowali zapłon materiałów palnych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, gdzie policjanci z zespołu ds. wykroczeń skierują wnioski o ich ukaranie.

28 października br., około godz. 21.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie przy ulicy Mickiewicza doszło do pożaru w pustostanie.

Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych, agresywnych mężczyzn, którzy doprowadzili do pożaru. Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec Lubonia i jego 46-letni bezdomny kompan. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Dziś (29 października), po wytrzeźwieniu sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Przyznali się do spowodowania pożaru. Z ich wyjaśnień wynika, że przebywając w pustostanie spożywali alkohol i nieostrożnie obchodzili się z papierosami, które palili. W ten sposób zainicjowali zapłon materiałów palnych i doszło do pożaru. Wówczas młodszy z mężczyzn wyprowadził z budynku 46-letniego kompana. Na szczęście mężczyznom nic się nie stało, nie odnieśli żadnych obrażeń. W pustostanie nie było też wartościowych przedmiotów, które mogłyby zostać zniszczone.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń skierują do sądu wnioski o ukaranie obu mężczyzn.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.