Policja

Przekroczył limit prędkości o ponad 40km/h

Brawura, brak rozwagi i przewidywania zagrożeń towarzyszyły wczoraj (15 lutego) zachowaniom młodego kierowcy. 21-latek kierujący VW Bora najpierw został ukarany mandatem w wysokości 1 000 złotych i 8 pkt. karnymi, bowiem pędził w Książu Wlkp. na ulicy Wiosny Ludów z prędkością 94 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Poza tym nierozsądny kierowca odpowie też przed sądem, ponieważ po kontroli drogowej ruszył gwałtownie, z impetem i ponownie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Mundurowi z drogówki wzięli pod lupę ulicę Wiosny Ludów w Książu Wlkp. Policjantów zaniepokoiły zgłoszenia internautów, którzy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, sygnalizowali przekraczanie tam dopuszczalnej prędkości. Informacje od mieszkańców potwierdziły się, a jeden z kierujących wykazał się tam wczoraj, 15 lutego tuż przed godz. 09.00, szczególną brawurą i brakiem rozwagi. Kierując VW Bora, 21-latek z ksiąskiej gminy, miał na liczniku 94 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Zgodnie ze stawkami nowego taryfikatora został ukarany mandatem w wysokości 1 000 złotych, a poza tym na jego konto wpłynęło 8 pkt. karnych. Po kontroli drogowej młody kierowca ruszył gwałtownie, z impetem i ponownie przekroczył dopuszczalną prędkość. Za to zachowanie odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o jego ukaranie.

Kilka dni temu Wielkopolska Policja apelowała do młodych kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Okazuje się bowiem, że początek tego roku to na wielkopolskich drogach wiele ludzkich tragedii i w większości wypadków sprawcami byli kierowcy do 25 roku życia. Niestety, szczególnie w tej grupie kierowców są tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura. Często idzie ona w parze z brakiem umiejętności kierowania, brakiem wystarczającej wiedzy i przewidywania zagrożeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach. Droga to nie tor wyścigowy! Zdejmij nogę z gazu!

Policjanci cały czas zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.