Ukradli kabel ziemny o wartości 20.000 zł - wpadli w ręce policji

Ukradli kabel ziemny o wartości 20.000 zł – wpadli w ręce policji

Śremscy kryminalni zatrzymali dwóch złodziei, którzy pracując przy wymianie instalacji elektrycznej na budowie w Poznaniu ukradli miedziany kabel ziemny o wartości 20.000 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, która znajdowała się na terenie posesji jednego ze sprawców. Pozostałe kable, po obraniu ich z izolacji, złodzieje sprzedali w punkcie skupu złomu. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

1 grudnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zgłosił się mieszkaniec gminy Śrem, który powiadomił o tym, że na terenie budowy w Poznaniu skradziono 400 metrów bieżących miedzianego kabla ziemnego o wartości 20.000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Szybko okazało się, że sprawcami kradzieży są pracownicy firmy układającej kabel ziemny miedziany i zajmującej się instalacjami elektrycznymi obiektów.

Na terenie posesji jednego z nich, 29-letniego mieszkańca gminy Śrem, policjanci znaleźli połowę skradzionego mienia. Pozostałe kable, po obraniu ich z izolacji, złodzieje sprzedali w punkcie skupu złomu. Amator cudzej własności przestępczy proceder prowadził wspólnie z drugim pracownikiem firmy, 48-letnim śremianinem, z którym wspólnie, służbowym autem, dojeżdżał do pracy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.