Sylwestrowe akcje śremskich policjantów

Noc sylwestrowo-noworoczna była dla śremskich policjantów bardzo pracowita. Dominowały interwencje domowe, a w tle kłótni, niesnasek i awantur był nadmiar alkoholu. Stróże prawa musieli zatrzymać dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy w Nowy Rok trzeźwieli w policyjnym areszcie.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia śremscy policjanci mieli bardzo dużo pracy. Interweniowali nie tylko w Śremie, ale też w Wieszczyczynie, Manieczkach, Chwałkowie Kościelnym, Górze, Mełpinie i w miejscowości Psarskie. Dominowały interwencje domowe, a w tle kłótni, niesnasek i awantur był nadmiar alkoholu. Tuż przed godziną 03.00 nad ranem mundurowi w Chwałkowie Kościelnym musieli zatrzymać 48-letniego awanturnika, który miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Natomiast tuż przed godziną 07.00 rano w Mełpinie zatrzymali 45-letniego, również nietrzeźwego i awanturującego się mężczyznę. Obaj awanturnicy w Nowy Rok trzeźwieli w policyjnym areszcie.

Niestety, w Nowy Rok śremscy policjanci podejmowali również czynności w związku z samobójstwem, do którego doszło w Śremie.

Natomiast, zarówno w Sylwestra, jak i w Nowy Rok spokojnie było na drogach powiatu śremskiego. Nie ujawniliśmy kierowców pod wpływem alkoholu. W Sylwestra jedynie odnotowaliśmy dwa niegroźne w efekcie zdarzenia drogowe. Najpierw, kierujący VW Golfem najechał na studzienkę kanalizacji deszczowej, co zakończyło się uszkodzeniem miski olejowej, a następnie kierujący peugeotem uderzył w przebiegającego przez drogę dzika.

Biorąc pod uwagę zdarzenia z nocy sylwestrowej życzmy sobie, aby w tym Nowym 2022 Roku wszyscy alkohol z głową spożywali i awantur żadnych nie wszczynali. Szczęśliwego Nowego Roku!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.