Przygotowania pierwszej drużyny

17 stycznia przygotowania do rundy rewanżowej o mistrzostwo V ligi rozpoczną piłkarze pierwszej drużyny. Znamy plany i harmonogram sparingów, a także cele.

W grudniu, jeszcze przed świętami zarząd Warty spotkał się z trenerem oraz piłkarzami i przeprowadził z każdym rozmowy indywidualne.
– Przegadaliśmy z zawodnikami po krótce minioną rundę i podjęliśmy kilka decyzji personalnych – mówi Marcin Kowalczyk, wiceprezes Warty, który odpowiedzialny jest za pierwszą drużynę. – Pożegnaliśmy się z Tomaszem Sitkiem, który nie spełnił naszych oczekiwań, a także z Sebastianem Łuczakiem, który chciał odejść, bo nie zdołał przebić się do pierwszego składu i teraz będzie chciał pomóc w awansie liderowi A-klasy – Szturmowi Junikowo. Z kolei Maciej Błaszczyk ze względu na kontuzję kolana i konieczność operacji zdecydował się zakończyć grę w piłkę na tym poziomie – dodał.
Na pierwszych zajęciach po świąteczno-noworocznej przerwie piłkarze spotkają się 17 stycznia.
– Ponieważ cel się nie zmienia i chcemy na wiosnę walczyć o jak najwyższe miejsce myślimy o wzmocnieniach – mówi Marcin Kowalczyk. – Skarszew odjechał stawce, ale drugie premiowane grą w barażach wciąż jest w naszym zasięgu stąd chcielibyśmy, aby dołączyli do nas zawodnicy ofensywni. Mamy już umówionych czterech-pięciu zawodników, którzy stawią się na pierwszym treningu i trener będzie oceniał ich przydatność do gry w pierwszym składzie. Nie chciałbym na razie personalnie mówić o nazwiskach, żeby nie zdradzać naszych zamiarów konkurencji, ale mogę powiedzieć, że są to piłkarze z wyższej ligi z takich klubów jak Obra Kościan, Jarota Jarocin, czy Polonia Środa – dodał.
Podopieczni trenera Huberta Sciaka mają zaplanowanych siedem gier kontrolnych. Pierwszy sparing 22 stycznia ze Słupcą. Kolejnymi rywalami będą Vitcovia Witkowo, Wictoria Września, Kłos Zaniemyśl, Piast Kobylnica i Polonia Środa.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.