Nietrzeźwy kierujący wjechał w bramę posesji
|

Nietrzeźwy kierujący wjechał w bramę posesji

Policjanci śremskiej drogówki interweniowali w Sebastianowie, gdzie nietrzeźwy kierujący samochodem marki Renault Laguna stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik uszkadzając znajdującą się tam roślinność, a następnie uderzył w bramę posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt wówczas tamtędy nie przechodził i z uwagi na pochmurną aurę nigdzie w pobliżu nie bawiły się dzieci. Kompletnie nieodpowiedzialny kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W minioną sobotę, 22 maja o godz. 10.34, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Sebastianowie auto wjechało w bramę posesji, a kierujący nim mężczyzna jest prawdopodobnie nietrzeźwy.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki Renault Laguna, 65-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski, jadąc wraz z pasażerem przez Sebastianowo stracił panowanie nad autem, wjechał na chodnik, gdzie uszkodził znajdującą się tam roślinność, a następnie zjechał na drugą stronę jezdni i uderzył w bramę posesji.

Okazało się, że kierujący, mimo wczesnej pory, miał już ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt wówczas tamtędy nie przechodził i z uwagi na pochmurną aurę nigdzie w pobliżu nie bawiły się dzieci. Jednak policjanci po raz kolejny przypominają o tym, że kiedy kierujący jest pod wpływem alkoholu, to upośledzone są jego zmysły i może dojść do nieszczęścia. Funkcjonariusze ponownie apelują o to, aby nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie. Taki kierowca stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Maciej Kubisiak /

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.